هدر موبایل
1397/09/19 09:47:00
سرویس اجتماعی

آیا بودجه 98 به نفع پرستاران اصلاح می‌شود؟

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه سازمان برنامه و بودجه کشور علی رغم جلسات متعدد با کمیسیون بهداشت اعتبار مورد نیاز برای جذب و استخدام پرستار را در بودجه سال ۹۸ نادیده گرفت.
آیا بودجه 98 به نفع پرستاران اصلاح می‌شود؟ سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه سازمان برنامه و بودجه کشور علی رغم جلسات متعدد با کمیسیون بهداشت اعتبار مورد نیاز برای جذب و استخدام پرستار را در بودجه سال ۹8 نادیده گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201812102846572355.jpg آیا,بودجه,98,به,نفع,پرستاران,اصلاح,می‌شود؟ Icana

حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با  رد اعتبار مورد نیاز برای جذب و استخدام پرستار در بودجه سال ۹8 گفت: با توجه به مشکلات ناشی از کمبود نیروی پرستار و کمک پرستار در کشور کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جلسات متعددی را برای رسیدگی به این موضوع تشکیل داد. همچنین جلسه مشترکی با سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه کشور پیرامون مباحث جذب نیرو پرستار برگزار کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور وزیر بهداشت،درمان و آموزش کشور،مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت و سعید نمکی، معاون توسعه اموراجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور، جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، رئیس کمیسیون بهداشت، علی نوبخت  از اعضای کمیسیون و بنده پیرامون مبحث کمبود نیروی پرستاری برگزار شد و همه اعضای حاضر در جلسه با جذب 10 هزار  نیروی پرستار به مدت پنج سال متوالی برای رفع کمبود‌های کادر پرستار و کمک پرستاری موافق بودند. 

اعتبار مورد نیاز برای استخدام پرستار از بودجه سال ۹8 رد شد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه سازمان برنامه و بودجه کشور در آخرین لحظات علی رغم  نظر مثبت معاون توسعه اموراجتماعی آن سازمان، اعتبار مورد نیاز برای جذب و استخدام پرستار را در لایحه بودجه سال ۹8  نادیده گرفت. عدم تصویب این اعتبارات یک خبر بسیار بد برای اعضای کمیسیون بهداشت مجلس بود.

بازی با جان مردم زیر سایه کمبود پرستار 

عابدی در پاسخ به این سوال که اگر اعتبار مورد نیاز برای استخدام نیروی پرستار در بودجه 98 اصلاح نشود، کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی چه اقدامی انجام خواهد داد؟ اظهار کرد: تعداد نیروی پرستار در بیمارستان های کشور از استاندار‌های جهانی بسیار کمتر است و ما باید حداقل به ازای هر تخت  بیمارستانی حداقل 2/5کادر پرستاری جذب کنیم.کمیسیون بهداشت این موضوع را به دلیل حساسیت بالا و احتمال خطر آفرینی برای مردم با جدیت پیگیری می‌کند و در صورتی که لایحه بودجه 98 به نفع پرستاران اصلاح نشود، طی گزارشی به روسای سه قوه منعکس خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: 

پایان پیام

خبرنگار: محمد مقدم فر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet