هدر موبایل
1397/09/19 14:46:00
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو:

کاهش سن کاندیداهای انتخابات مجلس منجر به جوانگرایی می‌شود/ موافق کاهش سن کاندیداهای انتخابات مجلس هستم

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با عنایت به همه اقدماتی که سال گذشته در رابطه با جوانگرایی شده، کاهش سن کاندیداهای مجلس کمک می کند تا افرادی که سن کمتری دارند بتوانند در فضای انتخاباتی حضور پیدا کنند و منجر به جوانگرایی می‌شود.
کاهش سن کاندیداهای انتخابات مجلس منجر به جوانگرایی می‌شود/ موافق کاهش سن کاندیداهای انتخابات مجلس هستم عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با عنایت به همه اقدماتی که سال گذشته در رابطه با جوانگرایی شده، کاهش سن کاندیداهای مجلس کمک می کند تا افرادی که سن کمتری دارند بتوانند در فضای انتخاباتی حضور پیدا کنند و منجر به جوانگرایی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106355304239.jpg کاهش,سن,کاندیداهای,انتخابات,مجلس,منجر,به,جوانگرایی,می‌شود/,موافق,کاهش,سن,کاندیداهای,انتخابات,مجلس,هستم Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کاهش سن کاندیداها برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: کاهش سن کاندیداها از 30 سال به 28 سال در کمیسیون امورداخلی مجلس مطرح شده ولی به هنوز تصویب نرسیده است.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با عنایت به همه اقدماتی که سال گذشته در رابطه با جوانگرایی شده، کاهش سن کاندیداهای مجلس کمک می کند تا افرادی که سن کمتری دارند بتوانند در فضای انتخاباتی حضور پیدا کنند و منجر به جوانگرایی می‌شود.

موافق کاهش سن کاندیداهای حضور در انتخابات مجلس هستم

وی با بیان اینکه پایین آوردن حداقل سن نمایندگان مردم در خانه ملت نتایج مثبتی به دنبال دارد، افزود: موافق کاهش سن کاندیداهای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستم.

میرزایی نیکو با اشاره به ثبت نام گسترده افراد در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 و تعداد بالای کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری تعداد زیادی از افراد کاندیدا شدند.

قانون اساسی شرایط ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس را آزاد گذاشته است

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون اساسی شرایط انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان را آزاد گذاشته است و قیدهای فعلی بعدا در راستای تعیین شرایط افراد ثبت نام کننده در انتخابات مجلس ایجاد شده است.

وی افزود: هیچ کدام از قیدهایی که اکنون برای ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی ایجاد شده، چهارچوب قانون اساسی را تامین نمی‌کند.

همه افراد می‌توانند در انتخابات مجلس کاندیدا شوند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر به این بخش از قانون اساسی بنگریم مشخص می‌شود که همه افراد می‌توانند خود را در معرض کاندیداتوری قرار دهند، گفت: عقلای قوم دریافتند که همه افراد را در بر می‌گیرد و نهایتا قیدهای دیگری را اضافه کردند تا شرایط ثبت نام کنندگان ساماندهی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet