ایام محرم 1398
1397/11/09 13:04:22
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد:

تبدیل سازمان گردشگری به وزارتخانه ثبات مدیریتی ایجاد می‌کند

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجلس گفت: با تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ثبات مدیریتی ایجاد خواهد شد و افراد متخصص در آن مشغول به کار می شوند.
تبدیل سازمان گردشگری به وزارتخانه ثبات مدیریتی ایجاد می‌کند رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجلس گفت: با تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ثبات مدیریتی ایجاد خواهد شد و افراد متخصص در آن مشغول به کار می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108745509303.jpg تبدیل,سازمان,گردشگری,به,وزارتخانه,ثبات,مدیریتی,ایجاد,می‌کند Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اینکه طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه در چه مرحله‌ای است، گفت: شورای نگهبان ایراداتی از طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه گرفته و قرار بود این ایرادات را هفته آینده رفع کنند؛ قانون برنامه ششم می‌گوید که دولت 15 درصد خودش را کوچک کند چراکه این طرح افزایش دولت را ایجاد می‌کند و خلاف برنامه بوده و منابع مالی برای دولت دارد به همین دلیل است که مخالف اصل 75 قانون اساسی است و جلوی آن را گرفتند.

در صورت تصویب شدن طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه، ثبات مدیریتی ایجاد خواهد شد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: من معتقد هستم که این موضوع افزایش هزینه برای دولت ندارد. دولت می‌تواند دستگاه‌ها و پرسنل را به این شکل واگذار کند و 15 درصد را در جاهای دیگر کاهش دهد و چارت این قسمت را مشخص کند یعنی مشکلی ایجاد نخواهد شد اما قرار است که یک جلسه مشترک برای حل این مشکل برگزار شود.

دولت مخالف تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه است

وی با بیان اینکه برنامه ششم می گوید دولت باید 15 درصد خودش را کاهش دهد تصریح کرد:  آنها معتقدند این طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارت خانه خودش یک افزایش دولت است چرا که از یک سازمان کوچک به یک وزارت خانه بزرگ تبدیل می شود .

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که علت مخالفت سازمان میراث فرهنگی برای تبدیل شدن به وزارتخانه چیست خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی در واقع مخالف نیست اما دولت لایحه‌ای برای افزایش وزارتخانه‌های خود آورده و مجلس به آن رای نداده یک مقدار مخالفت دارد.

وی با بیان اینکه در صورت تصویب شدن این طرح، ثبات مدیریتی ایجاد خواهد شد تصریح کرد: افراد متخصص در این سازمان مشغول می‌شوند و در کل تبدیل به وزارتخانه شدن به نفع این کشور است. بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ترکیه چنین وزارتی را دارند و عملکرد مثبتی دارند به طوری‌که ترکیه بیش از 40 میلیون گردشگر خارجی دارد اما ایران کمتر از 5 میلیون دارد.

بی توجهی به گردشگری ضرر بسیاری به کشور زده است

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دولت‌ها همیشه گردشگری را به عنوان حیاط پستوی خودشان فرض کردند و به گردشگری ورود نکردند و ضرر بسیار سنگینی به کشور وارد کردند.

تبدیل سازمان میراث به وزارتخانه موجب ارتقاء پایداری مدیریتی و ثبات کاری آن می‌شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال‌های اخیر تلاش‌هایی در جهت تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه انجام شده است، تصریح کرد: تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه موجب ارتقاء پایداری مدیریتی و ثبات کاری آن سازمان می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: در خصوص توجه به  صنایع دستی و عواملی که موجب صادرات بیشتر این صنایع می‌شود، گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سه مجموعه وابسته به هم هستند. گردشگران خارجی توجه ویژه‌ای به صنایع دستی کشور دارند از این رو هر چه میزان گردشگران بیشتر باشد؛ صنایع دستی نیز به همان نسبت رونق می‌یابد.

کوچکی نژاد با اشاره به نگاه گردشگران به میراث باقی مانده از نیاکان و گذشتگان ادامه داد: حفظ میراث فرهنگی گامی دیگر در جهت جذب گردشگر محسوب می‌شود و سود حاصل از آن ضمن حفظ منابع عمومی، بر اوضاع کسب و کار و اقتصاد و بخش خصوصی نیز تأثیرگذار است.

حفظ میراث فرهنگی بر اوضاع کسب و کار، اقتصاد و بخش خصوصی تأثیرگذار است

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجلس همچنین در خصوص اختصاص بسته‌های تشویقی به گردشگران نیز افزود: این بسته‌های تشویقی شامل برداشتن ویزا برای کشورهای مختلف، توسعه زیرساخت‌ها، اختصاص یارانه بیشتر به گردشگران مانند کاهش قیمت هتل‌ها در فصول خاصی از سال، بهبود ترابری و حمل و نقل در حوزه‌های مختلف هوایی، زمینی و ریلی می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص میزان تحقق امورمربوط به گردشگری که در برنامه ششم توسعه کشور لحاظ شده بود، گفت: در مواردی مانند توسعه گردشگری، توجه به سازمان جنگل‌ها و مراتع شمال کشور به عنوان چشم انداز گردشگری، افزایش تصدی‌گری سازمان گردشگری، برنامه منظمی تهیه و تنظیم و دو سال زمان برای تهیه آیین‌نامه آن در نظر گرفته شد اما متأسفانه اجرای آن به درستی انجام نشده است که انجام و تحقق این امور در دست بررسی قرار گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet