هدر موبایل
1388/07/01 09:46:00
سرویس سیاسی
دستاوردهای دوران دفاع مقدس -3

حیدری:دفاع مقدس یک خاطره ازایران مقتدردر اذهان باقی گذاشت

**نماینده اردل و فارسان گفت: دوران دفاع مقدس یک خاطره ازایران مقتدردر اذهان استکبارگران باقی گذاشت.

"نورا.. حیدری" نماینده مردم اردل و فارسان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در تشریح دستاوردهای دوران دفاع مقدس گفت: دستاوردهای این دوران در همه عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به جز اقتصادی بسیار کم نظیر بوده است.

وی افزود: در بعد فرهنگی شاید خسارات زیادی به کشور وارد شد و شهدای گرانقدری نیز در این راه از دست دادیم اما فضایی که در آن زمان در کشور حاکم بود فضایی صد در صد معنوی بود لذا انتظار داریم دولت در مسائل فرهنگی اقداماتی انجام دهد  که ملت و جوانان به خودسازی حقیقی دست بزنند.

حیدری با بیان این که در دوران دفاع مقدس فداکاری، ایثار، از خود گذشتگی و توجه به اصالت فرهنگی و اسلامی در اوج بود و این ناشی از کارکرد کم نظیر این دوران بود، ادامه داد: در بعد سیاسی باتوجه به این که با استکبار و وابستگان منطقه‌ای مواجه بودیم، اثبات شد که ملت ایران با اتکاء به سه عنصر کلیدی توکل به خداوند و نیروی مردمی و رهبری حضرت امام خمینی (ره) حقیقتاً نقش آفرینی کردند و ما را در نظام بین‌الملل آن روز و تا به امروز به عنوان یک کشور مقتدر و قوی نشان داد.

وی با اشاره به این که جنگ تحمیلی تنها با یک کشور عراق نبود بلکه با قدرت‌ها و وابستگان آنها همراه بود، گفت: این دوران نشان داد که ایران کشور قدرتمندی است و این خاطره‌ برای همیشه در ذهن استکبار باقی مانده است.

نماینده اردل و فارسان تصریح کرد: فکر می‌کنم یکی از دلایلی که آمریکا مرتباً تهدید می‌کند اما جرات ورود در عرصه نظامی با ایران را ندارد همین خاطرات دوران دفاع مقدس است که در آن نشان دادیم که ملتی بسیار مقاوم و پایداری هستیم.

وی افزود: در بعد اجتماعی نیز دفاع مقدس یک مشارکت مثال‌زدنی را پدید آورده بود. عمده مردم با همدلی و همراهی چه در داخل جبهه و چه در پشت جبهه تلاش می‌کردند ادای دین نمایند. هرچند این دوران باعث به وجود آمدن ناهنجاری‌هایی در کشور می‌شد اما مهمترین کارکرد این بود که اگر بخواهیم به گذشته برگردیم این دوران یک الگوی تمام عیار خواهد بود.

حیدری عنصر رسانه‌ها به ویژه رسانه‌ ملی را مهمترین ابزار انتقال ارزش‌های دوران دفاع مقدس را به نسل جدید دانست و گفت: امروزه شاهدیم که یک میل عمومی نسبت به تماشای فیلم‌ها به ویژه برنامه‌های مستند در زمینه‌ دفاع مقدس وجود دارد. لذا رسانه‌ ملی یک نقش کلیدی دارد که با واقع بینی و نه غلو آنچه را که از شجاعت‌ها، رشادت‌ها، خلوص، معنویت و ایثار و فداکاری را در قالب فیلم‌های مستند عرضه کند.

وی ادامه داد: نکته دیگر آن که در مقوله آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید ارزش‌های این دوران را نه تنها به صورت دروس اختیاری بلکه باید در متن و محتوای کتب‌ها بگنجانیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: همچنین مناسبت‌هایی چون همایش‌ها، جشنواره‌های دفاع مقدس که برگزار می‌شود باید هر ساله بانوآوری همراه باشد تا برای مخاطبین جاذبه داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet