ایام محرم 1398
1397/09/19 15:42:05
سرویس اقتصادی
ملکی:

مجلس با تفکیک وزراتخانه ها مخالف است/دولت بار دیگر اتلاف وقت نکند

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: رییس جمهور باید به جای طرح بحث هایی همانند تفکیک وزارتخانه ها وقت مجلس و دولت را به حل مشکلات اقتصادی مردم اختصاص دهد.
مجلس با تفکیک وزراتخانه ها مخالف است/دولت بار دیگر اتلاف وقت نکند سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: رییس جمهور باید به جای طرح بحث هایی همانند تفکیک وزارتخانه ها وقت مجلس و دولت را به حل مشکلات اقتصادی مردم اختصاص دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105181705231.jpg مجلس,با,تفکیک,وزراتخانه,ها,مخالف,است/دولت,بار,دیگر,اتلاف,وقت,نکند Icana

ولی ملکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات روحانی درباره ضرورت تفکیک وزارتخانه های صمت و راه و شهرسازی، گفت: مجلس چند بار موضوع تفکیک وزارتخانه ها را رد و به صورت قاطع و شفاف با تفکیک وزارتخانه ها مخالفت کرده و برآیند نظر نمایندگان عدم تفکیک وزارتخانه ها است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از نگاه مجلس تفکیک وزارتخانه ها مشکل اصلی کشور نیست، افزود: مشکل اصلی کشور در شرایط کنونی عدم اجرای دقیق و به موقع قانونی بوده که مجلس مصوب کرده است که با اجرای این قوانین مشکلات کشور رفع می شود.

بررسی تفکیک وزارتخانه ها اتلاف وقت مجلس و دولت است

وی ادامه داد: رییس جمهور در جریان استیضاح شریعتمداری موضوع تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت را مطرح کرد با این هدف که شریعتمداری با تفکیک ها وزیر بازرگانی شود، اما مجلس به این درخواست پاسخ منفی داد لذا دلیل درگیر کردن ذهن مردم، دولت و مجلس به موضوعی که دو مرتبه در صحن علنی مجلس مطرح شده چیست؟

شاید افرادی هستند که رییس جمهور می خواهد این افراد را در وزارتخانه ها بگمارد، به همین دلیل روی موضوع تفکیک وزارتخانه ها تاکید دارد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بررسی تفکیک وزارتخانه ها اتلاف وقت مجلس و دولت است، اظهار داشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت می تواند در معاونت بازرگانی فردی شایسته را انتخاب کند تا سیاست ها را به درستی اجرایی کند، چراکه وزیر به جزییات ورود نکرده و سیاست های کلی را اعمال می کند.

تفکیک وزارتخانه ها هزینه های اضافی را به کشور تحمیل می کند

وی با تاکید بر اینکه تفکیک وزارتخانه ها هیچ دردی از مردم را دوا نمی کند، افزود: رییس جمهور باید به جای طرح بحث هایی همانند تفکیک وزارتخانه ها وقت مجلس و دولت را به حل مشکلات اقتصادی مردم اختصاص دهد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تفکیک وزارتخانه ها هزینه های اضافی را به کشور تحمیل می کند، تصریح کرد: شاید افرادی هستند که رییس جمهور می خواهد این افراد را در وزارتخانه ها بگمارد، به همین دلیل روی موضوع تفکیک وزارتخانه ها تاکید دارد.

خبرگزاری خانه ملت؛ ریس جمهور در دیدار با مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد که از اواسط دولت یازدهم به این نتیجه‌ رسیدیم که برخی از وزارتخانه‌ها از جمله وزارت راه و شهرسازی و صنعت و معدن و تجارت باید به دو وزارتخانه تبدیل شوند که لایحه آن را به مجلس شورای اسلامی دادیم. ما به دنبال جداسازی مسکن و شهرسازی از راه و حمل و نقل و بازرگانی از صنعت و معدن بودیم.

روحانی ادامه‌ داد که الان هم این کار را ضروری می دانم، اما به هر دلیلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراهی نکردند. به نفع کشور بود که در شرایط تحریم این وزارتخانه ها تفکیک شوند. ما در شرایط تحریم به یک وزارتخانه بازرگانی نیازمند هستیم، اما صنعت و معدن و تجارت هم در این  وزارتخانه وجود دارد و کار پیش نمی‌رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet