هدر موبایل
1397/09/19 15:12:00
سرویس سیاسی
حسن‌بیکی مطرح کرد:

تشدید بحران در شورای همکاری خلیج فارس/مواضع ضدایرانی آل سعود صرفا شوی سیاسی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد شورای همکاری خلیج فارس نتوانسته به اهدافی مانند ایجاد اجماع علیه ایران در منطقه برسد.
تشدید بحران در شورای همکاری خلیج فارس/مواضع ضدایرانی آل سعود صرفا شوی سیاسی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد شورای همکاری خلیج فارس نتوانسته به اهدافی مانند ایجاد اجماع علیه ایران در منطقه برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/100465.jpg تشدید,بحران,در,شورای,همکاری,خلیج,فارس/مواضع,ضدایرانی,آل,سعود,صرفا,شوی,سیاسی,است Icana

ابوالفضل حسن بیکی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت  در خصوص محور قرار گرفتن ایران در نشست اخیر شورای همکاری خلیج فارس، گفت: در این نشست عنوان شده مجامع جهانی باید از دستیابی کشورمان به توان هسته ای جلوگیری شود در حالی که چندی پیش اولین رآکتور هسته‌ای عربستان توسط ولیعهد سعودی افتتاح شد.

سکوت شورای همکاری خلیج فارس نسبت به کلاهک های هسته ای اسرائیل

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در این زمینه، اظهار کرد: همچنین باید یادآور شد امروزه رژیم صهیونیستی عضو NPT و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیست اما در مقابل سیصد کلاهک هسته ای در اختیار دارد لذا این شورا می تواند نسبت به اسرائیلی ها موضع گیری کند اما سکوت اختیار کرده است.

شورای همکاری خلیج فارس در حال اضمحلال است

وی با اشاره به اینکه شورای همکاری خلیج فارس در حال اضمحلال است و این مهم موجب شد غربی ها با طرح موضوعاتی مانند ضرورت ایجاد ناتو عربی این شورا را سرپا نگه دارند، ادامه داد: به طور واضح می توان اذعان کرد سیاست ایران هراسی که امروزه بر سر زبان سران سعودی است، دیکته واشنگتن بوده که در حال اجرا شدن است.

ابوالفضل حسن بیکی

تجاوز سعودی ها به یمن و کمک مستشاری ایران به عراق و سوریه

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایران به درخواست دولت های مرکزی عراق و سوریه برای کمک مستشاری و مبارزه با تروریست در این کشورها حضور یافت، تصریح کرد: این مهم در حالیست که امروزه اتئلاف سعودی به یمن تجاوز نظامی کرده و ضمن زیرپا گذاشتن معاهدات بین المللی در حال کشتار مردم مظلوم یمن است؛ آل سعود باید پاسخ دهد بر اساس مولفه مذکور ایران در دیگر کشورها مداخله کرده یا عربستان؟.

امروزه اتئلاف سعودی به یمن تجاوز نظامی کرده و ضمن زیرپا گذاشتن معاهدات بین المللی در حال کشتار مردم مظلوم یمن است

آل سعود حامی داعش است اما شعار مقابله با تروریست سر می دهد

جاسمی افزود: در بخش دیگر بیانیه پایانی نشست شورای همکاری خلیج فارس آمده است همکاری با شرکای این شورا برای از بین بردن تروریسم و خشکاندن منابع آن و مقابله با اقدامات برخی شبه‌نظامیان اهمیت دارد و باید پیگیری شود در حالی که داعش با کمک آل سعود توانست رشد یابد که امری قابل تامل است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین باید اذعان کرد شورای همکاری خلیج فارس نتوانسته به اهدافی مانند ایجاد اجماع علیه ایران در منطقه برسد و بیان مواضع ضدایرانی تنها دستاوردی است که می تواند از آن بهره ببرد./

  • بیشتر بخوانید؛

تلاش ریاض برای دیکته کردن سیاست اسرائیل بر دوحه

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet