خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/09/20 15:07:00
سرویس سیاسی
کاظمی مطرح کرد؛

ایجاد صلح در افغانستان برگ برنده سن‌پترزبورگ در مقابل واشنگتن/بی‌ثباتی کابل تهدید برای آسیای مرکزی است

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد روسیه مذاکره با طالبان و دولت مرکزی افغانستان و ایجاد صلح در این کشور را برگ برنده ای در مقابل حضور آمریکایی ها می داند.
ایجاد صلح در افغانستان برگ برنده سن‌پترزبورگ در مقابل واشنگتن/بی‌ثباتی کابل تهدید برای آسیای مرکزی است عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد روسیه مذاکره با طالبان و دولت مرکزی افغانستان و ایجاد صلح در این کشور را برگ برنده ای در مقابل حضور آمریکایی ها می داند. https://cdn.icana.ir/d/019/45505.jpg ایجاد,صلح,در,افغانستان,برگ,برنده,سن‌پترزبورگ,در,مقابل,واشنگتن/بی‌ثباتی,کابل,تهدید,برای,آسیای,مرکزی,است Icana

علی کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دلایل به نتیجه نرسیدن مذاکرات صلح افغانستان و احتمال همکاری آمریکا و روسیه در روند صلح این کشور، گفت: هم اکنون ناتو و نیروهای نظامی آمریکایی ها در افغانستان پایگاه های متعددی دارند و این امر موجب نگرانی برای روس ها شده است.

ایجاد صلح در افغانستان برگ برنده روس‌ها در مقابل آمریکا

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه روسیه تلاش می کند تا روند صلح افغانستان به نتیجه برسد زیرا در غیر این صورت نفوذ ایالات متحده در دولت و گروه طالبان افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: این مهم در حالیست که طالبان در شرایط کنونی نسبت به همکاری با روس ها اشتیاق بیشتری پیدا کرده اند و بر این اساس به نظر می رسد دیدگاه مثبتی به ایجاد زمینه گفتگو با دولت مرکزی و میانجی گری روسیه داشته باشند.

علی کاظمی باباحیدری

بی‌ثباتی کابل تهدیدی برای آسیای مرکزی است

وی با بیان اینکه نباید فراموش کرد که روند کنونی بی ثباتی در افغانستان برای روس ها و متحدانش در آسیای مرکزی تهدید محسوب می شود، ادامه داد: بر این اساس روسیه مذاکره با طالبان و دولت مرکزی افغانستان را برگ برنده ای در مقابل حضور آمریکایی ها در این کشور می داند.

نباید فراموش کرد که روند کنونی بی ثباتی در افغانستان برای روس ها و متحدانش در آسیای مرکزی تهدید محسوب می شود

بهبود روند صلح در افغانستان در گرو خروج نظامیان خارجی

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن اشاره به اینکه برای بهبود روند صلح در افغانستان نیاز به خروج نظامیان خارجی از این کشور است، تصریح کرد: در واقع تا زمانی که ناتو و آمریکایی ها در این کشور حضور داشته باشند با اقدامات تروریستی و همچنین ایجاد ناامنی زمینه حضورشان را بیش از گذشته فراهم می کنند؛ به عبارتی آمریکایی ها از ضعف دولت مرکزی این کشور استفاده می کنند و با نقض آشکار قوانین بین المللی پایگاه های نظامی‌شان را افزایش می دهند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها تمایلی به شکل گیری صلح در افغانستان ندارند، خاطرنشان کرد: بر این اساس باید اذعان کرد احتمال همکاری آمریکا و روسیه در روند صلح این کشور وجود نخواهد داشت./

  • بیشتر بخوانید؛

کشورهای بیگانه تمایلی به ایجاد صلح در کابل ندارند

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet