هدر موبایل
1388/07/01 12:13:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

جایگزینی یورو به جای دلار به سود اقتصاد است

**نماینده تبریز گفت: در حال حاضر به جهت افول بحران اقتصادی در جهان جایگزینی یورو به جای دلار به سود اقتصاد کشورمان خواهد بود.

"علیرضا منادی" عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، ضمن مثبت ارزیابی کردن جایگزینی یورو به جای دلار گفت:در یک مقطع زمانی هزار و چهار صد میلیارد تومان از ناحیه تبدیل دلار به یورو سود کرده بودیم پس از بحران جهانی چهارصد میلیارد تومان ضرر کردیم اما در مجموع برآیند آن به سود ما بود.

نماینده تبریز گفت: در حال حاضر اگر دلار به یورو تبدیل شود در این مقطع زمانی به صلاح اقتصاد کشورمان است.

وی گفت: هیچ مشکی از بابت تغییر واحد پول حساب ذخیره ارزی کشورمان از دلار به یورو پیش نمی‌آید در حال حاضر موجودی صندوق ذخیره ارزی کشور نیز افزوده شده است.

منادی سفیدان تصریح کرد: ما در سال گذشته قبل از فروش نفت در بودجه 87، 26 میلیارد یورو داشتیم اما در حال حاضر این رقم به 38 الی 39 میلیارد یورو رسیده است.

وی با بیان این مطلب که ما در مبادلات خود از یورو بیشتر استفاده می‌نماییم گفت: در حال حاضر نیز باید دلارهای موجود در اقتصاد کشورمان را به یورو تبدیل نماییم.

نماینده تبریز گفت: اجرایی شدن نهایی این مساله احتیاجی به مجوز مجلس ندارد و بانک مرکزی مستقیما خود به این اقدام دست می‌زند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اگر این اقدام، جایگزینی یورو به جای دلار اجرایی شود به جهت اینکه رکود اقتصادی جهانی افول کرده، به سود اقتصاد کشورمان خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet