هدر موبایل
1388/07/01 13:27:00
سرویس سیاسی
نماینده آمل:

هیچ فردی را بی‌جهت نمی‌توان متهم دانست

**یوسفیان گفت: در هر نظامی اگر اصل برائت رعایت نشود سنگ بر روی سنگ بند نمی‌شود.

"عزت ا.. یوسفیان ملا" عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات کشور در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این مطلب که اصل برائت نباید در کشور مخدوش شود گفت: اصل هر جامعه برپایه اعتماد و اعتقاد است.

وی گفت: در هر نظام قضایی اصل بر برائت است یوسفیان با اشاره به این که اصل برائت اصلی بین‌المللی است گفت: اصل برائت در قانون اساسی کشورمان هم آمده است بدین معنا که هر فردی که در کشور زندگی می‌کند اصل بر برائت آن فرد است و هیچ فردی را نمی‌توان بی‌جهت و بدون علت اتهامی بر وی زد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگر در جامعه‌ایی اصل بر برائت نباشد و هر فردی را متهم نمایند و هر چه دلشان بخواهد در دادگاه مطرح نمایند، سنگ بر روی سنگ بند نمی‌شود چرا قانون‌گذار گفته که دادگاه باید غیرعلنی باشد مگر این که مصالح نظام و اجتماع اقتضاء علنی بودن را داشته باشد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنانشان اصل قانون اساسی و اصل حاکم بر نظام جهانی را بیان فرمودند و اگر غیر از آن باشد تمام جوامع دچار ناامنی و چالش می‌شود و هیچ جامعه‌ایی نمی‌تواند به زندگی روزمره خود ادامه دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه  در پاسخ به این سئوال که چگونه می‌توان فضای بدگمانی را از جامعه دور کرد گفت: این مساله به مسئولین بر می‌گردد، زمانی که صداوسیما تشخیص بدهد که در حال حاضر اصل برائت رعایت نمی‌شود باید جلوی برخی برنامه‌ها را بگیرد و اجازه پخش به آنها ندهد ،وقتی مسئولی بداند که با قلم او اصل برائت خدشه‌دار می‌شود باید جلوی قلم او گرفته شود و اگر در مطبوعات استفاده شود باید با آن برخورد شود که چرا این اصل مخدوش شده است.

یوسفیان گفت: همه مسئولین باید با عزم جزم اصل برائت را در کشور حاکم نمایند و  اصل اتهام را دور ریخته و به هر قیمت که شده بایستند.

نماینده آمل در مورد شفافیت ارائه عملکرد از سوی مسئولان به مردم که از سوی مقام معظم رهبری عنوان شد گفت: کارنامه مسئولان باید به صورت شفاف بیان شود اگر مسئولی کارکرد یا کم کاری داشت عیناً باید به مردم اعلام شود البته این مساله غیر از اتهام زدن به شخص مسئول است ممکن است یک مسئول فردی بسیار خوب باشد اما کارنامه خوبی نداشته باشد منظور از آن کارنامه شفاف همان عملکرد است که باید شفاف باشد.

نماینده آمل در خصوص جایگاه نظارتی مجلس بر ایجاد شفافیت ارائه عملکرد مسئولان گفت: مجلس قانون‌گذار است و قوانین مجلس باید اجرا شود و اگر در جایی نیاز به نظارت، قانون و تذکر باشد مجلس به وظیفه خود عمل می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet