هدر موبایل
1388/06/31 13:35:00
سرویس بین الملل

ملاقات‌اعضاء گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو با معاون وزیر کشور کنگو

**اعضاء گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو در ادامه دیدار خود از کمیشازا بعدازظهر امروز سه‌شنبه با آقای ذفرین مونگونگون معاون وزیر کشور دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبر نگار خانه ملت،در ابتدای این دیدا حمید رضا حاجی‌بابایی با اشاره به مسئله امنیت گفت: من تصور می‌کنم یکی از نیازهایی شماهم مقوله امنیت می‌باشد و باتوجه به این که امنیت مولفه‌های گوناگونی دارد یکی از بزرگترین مولفه‌ امنیت یک کشور میزان مشارکت مردم و حاکمیت است.

وی در ادامه گفت: باتوجه به این که کشور شما کشورمستقلی است عوامل خارجی نمی‌تواند زیر بار این مسئله بروند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو افزود: ما در طول سی سال پس از انقلاب اسلامی و پشت سرگذاشتن هشت سال دفاع مقدس توانستیم وضعیت خوبی را در نرم افزار امنیت به دست آوریم و در این رابطه می‌توانیم همکاری‌هایی خوبی باهم داشته باشیم.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دو کشور با نگاه مشترک و اشتراکات فراوانی که در صحنه بین‌المللی دارند می‌توانند همکاری‌های خوبی در زمینه امنیت با هم داشته باشند.

در ادامه این دیدار ذفرین مونگونگون معاون وزیر کشور کنگو با اظهار خرسندی از حضور هیات پارلمانی جمهوری اسلامی در کشورش گفت: کنگو به گسترش روابط و همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران اهمیت می‌دهد.

وی گفت:مناسبات برادرانه و دوستانه دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و پارلمانی باید متناسب با ظرفیت‌های موجود توسعه یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet