خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/09/23 15:50:58
سرویس اقتصادی
ابراهیمی مطرح کرد:

تثبیت قیمت مرغ در حوزه 10 تا 12 هزار تومان/افزایش قیمت مرغ برمبنای قیمت تمام شده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: متاسفانه به گونه‌ای شرایط پیش رفته است که افزایش قیمت محصولات از جمله گوشت مرغ مبنای قیمت تمام شده دارد و از ناحیه تولیدکننده امکان کاهش قیمت وجود دارد.
تثبیت قیمت مرغ در حوزه 10 تا 12 هزار تومان/افزایش قیمت مرغ برمبنای قیمت تمام شده است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: متاسفانه به گونه‌ای شرایط پیش رفته است که افزایش قیمت محصولات از جمله گوشت مرغ مبنای قیمت تمام شده دارد و از ناحیه تولیدکننده امکان کاهش قیمت وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103134377707.jpg تثبیت,قیمت,مرغ,در,حوزه,10,تا,12,هزار,تومان/افزایش,قیمت,مرغ,برمبنای,قیمت,تمام,شده,است Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت مرغ در بازار، اظهارداشت: علی‌رغم بالا بودن قیمت جوجه یک روزه و نهاده‌های تولید مرغ  شاهد کاهشمحسوس تولید و جوجه ریزی در واحدهای مرغداری کشور نیستیم، اما موضوعی که باعث افزایش قیمت گوشت مرغ شده قیمت تمام شده و کشش بازار است.

بازار مرغ و تخم مرغ متاثر از قیمت گوشت قرمز

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت گوشت قرمز و رسیدن آن به  65 هزار تومان قطعا تاثیر خود را بر بازار مرغ و تخم مرغ دارد و قیمت آنها را افزایش می‌دهد، گفت: کاهش میزان جوجه ریزی در واحدهای مرغداری به میزانی نبوده است که موجب افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار شود.

بادید لاریجانی از شرکت تولید مرغ مادر در خلجستان

 

تولیدکنندگان امکان کاهش قیمت مرغ را ندارند

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه در آینده شاهد کاهش قیمت مرغ می‌شویم، عنوان کرد: متاسفانه به گونه‌ای شرایط پیش رفته است که افزایش قیمت محصولات از جمله گوشت مرغ بر مبنای قیمت تمام شده بوده و از ناحیه تولیدکننده امکان کاهش قیمت وجود دارد.

تنها تولید بیش از تقاضا قیمت مرغ را کاهش می‌دهد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تنها در صورتی می‌توانیم شاهد کاهش قیمت محصولات از جمله گوشت مرغ باشیم که تولید به میزانی افزایش پیدا کند که تقاضا پاسخگوی آن نباشد، ادامه داد: با شرایطی که برای اقلام پروتئینی مخصوصا در گوشت مرغ به وجود آمده شاید باتوجه به جوجه ریزی در مناطق گرمسیری  شاهد کاهش جزئی قیمت باشیم.

شاید باتوجه به جوجه ریزی در مناطق گرمسیری  شاهد کاهش جزئی قیمت باشیم

رئیس کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایطی که میزان تولید و تقاضا در بازار دارد تصور ما این است که قیمت مرغ در محدوده قیمتی 10 تا 12 هزار تومان برای هر کیلوگرم ثابت باقی می‌ماند./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet