هدر موبایل
1397/09/24 10:38:01
سرویس اجتماعی
بدری:

نبود بانک و پایگاه اطلاعاتی معضل اصلی مدیریت بحران/تنها 40 درصد آمادگی برای زلزله تهران وجود دارد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از نبود بانک و پایگاه اطلاعاتی در بحران ها انتقاد کرد و گفت: تنها ۴۰ درصد آمادگی برای زلزله تهران وجود دارد.
نبود بانک و پایگاه اطلاعاتی معضل اصلی مدیریت بحران/تنها 40 درصد آمادگی برای زلزله تهران وجود دارد سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از نبود بانک و پایگاه اطلاعاتی در بحران ها انتقاد کرد و گفت: تنها 40 درصد آمادگی برای زلزله تهران وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104789894786.jpg نبود,بانک,و,پایگاه,اطلاعاتی,معضل,اصلی,مدیریت,بحران/تنها,40,درصد,آمادگی,برای,زلزله,تهران,وجود,دارد Icana

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه سازمان مدیریت بحران تنها اسم بحران را یدک می کشد و قدرت اجرایی ندارد، گفت: لایحه مدیریت بحران برای دستیابی سازمان مدیریت بحران به قانونی مدون سال ها است در دستور کار مجلس قرار دارد و هنوز تعیین تکلیف نشده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران با کمبود بودجه، امکانات و نیروی انسانی مواجه است، افزود: کارشناسان سال ها در مورد زلزله تهران هشدار می دهند اما به طور قطع سازمان مدیریت بحران با دستان خالی آمادگی لازم برای مقابله با زلزله احتمالی را ندارد.

وی با یادآوری اینکه 31 حادثه و بلای طبیعی کشور را تهدید می کند، ادامه داد: تا مادامی که سازمان مدیریت بحران از قدرت اجرایی مناسب برخوردار نباشد نمی تواند به درستی حوادث را مدیریت کند در این رابطه می طلبد بودجه پیش بینی شده برای آن در زیرمجموعه خودش و همچنین تصمیم گیری ها را نیز خود بر عهده بگیرد.

تلاش مردم و نیروهای مسلح نبود سازمان مدیریت بحران به هیچ وجه از پس مدیریت حوادث بر نمی آمد

 بودجه واحدی برای مدیریت بحران پیش بینی و بخشی از آن برای آموزش مردم جهت مقابله با بحران ها هزینه شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اگر تلاش مردم و نیروهای مسلح نبود سازمان مدیریت بحران به هیچ وجه از پس مدیریت حوادث بر نمی آمد، گفت: نه تنها در تهران بلکه در تمامی شهرستان ها در مدیریت حوادث ضعف داریم و هماهنگی لازم  میان دستگاه ها برای امدادرسانی وجود ندارد البته 40 یا 50 درصد آمادگی برای مقابله با زلزله تهران وجود دارد اما فرماندهی و هماهنگی واحد وجود ندارد از سویی باید بودجه واحدی برای مدیریت بحران پیش بینی و بخشی از آن برای آموزش مردم برای مقابله با بحران ها هزینه شود.

بانک و پایگاه اطلاعاتی در بحران ها نداریم

بدری بر ضرورت تلاش جدی دولت برای رفع مشکلات مدیریت بحران تاکید کرد و یادآور شد: در بحران ها بانک و پایگاه اطلاعاتی نداریم و هر چند در زمان بحران دستگاه ها باید از یک فرمانده واحد فرمانبری داشته باشند اما متاسفانه در زمان بحران به دلیل نبود متولی و فرماندهی واحد مشکلات زیادی دامنگیر کشور می شود.

سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری و روستایی بر ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی تاکید کرد و گفت: در زلزله کرمانشاه شاهد بی اعتمادی مردم به دستگاه های اجرایی و سازمان مدیریت بحران و اعتماد به سلبریتی ها بودیم و این معضلی جدی است که باید برطرف شود.

بافت فرسوده پایتخت در زمان زلزله دردسرساز خواهد شد/ عملکرد ضعیف دولت در نوسازی

وی با تاکید بر اینکه بافت فرسوده پایتخت در زمان زلزله دردسرساز خواهد شد، ادامه داد: دولت تاکنون عملکرد مناسبی در زمینه نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده نداشته بی شک اگر بانک اطلاعاتی ایجاد و سازمان مدیریت بحران بتواند عملکرد کاربردی مناسبی داشته باشد با جمع آوری اطلاعات مناسب و برنامه زمانبندی شده می توان به نوسازی بافت های فرسوده خوشبین بود اما اگر اقدام مناسبی در این رابطه انجام نشود با وقوع زلزله ای با ریشتر پایین میلیون ها نفر جان خود را از دست می دهند در این رابطه می طلبد وزیر راه و شهرسازی با حمایت رئیس جمهور تلاش مثمرثمری برای نوسازی بافت فرسوده داشته باشند.

عزم و اراده جدی در دولت برای نوسازی بافت های فرسوده وجود ندارد

بر اساس برنامه ششم سالانه     نوسازی 10 درصد  بافت های فرسوده باید محقق می شد اما متاسفانه تنها دو یا سه درصد تحقق یافت

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه عزم و اراده جدی در دولت برای نوسازی بافت های فرسوده وجود ندارد، تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم سالانه نوسازی 10 درصد بافت های فرسوده باید محقق می شد اما متاسفانه تنها دو یا سه درصد تحقق یافت.

سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیمارستان ها، مراکز مخابراتی و آتش نشانی از جمله مراکز حساسی هستند که باید در زمان بحران به مردم امدادرسانی کنند، افزود: این مراکز باید از پراکنش، استحکام و فضای فیزیکی مناسب برخوردار باشند تا در زمان بحران خود به بحران تبدیل نشوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet