خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1388/07/01 13:48:00
سرویس سیاسی
در جمع صاحبان صنایع استان قم

رئیس مجلس بر اجرای اصل 44 قانون اساسی تاکید کرد

**رئیس مجلس تاکید کرد:راهی برای بهبود و توسعه کشور به جز اجرای اصل ۴۴ نداریم لذا ضرورت دارد برای اجرای دقیق این اصل تسهیلات لازم فراهم شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در جمع مسئولین و صاحبان صنایع و معادن استان قم با بیان این که گسترش صنعت تنها راه توسعه استان قم است خاطر نشان کرد: اجرای اصل 44 یک موضوع تفننی و امری که به توان از زیر آن درفت نیست و راهی برای بهبود و توسعه کشور به جز اجرای اصل 44 نداریم لذا ضرورت دارد برای اجرای دقیق این اصل تسهیلات لازم فراهم شود.

وی افزود: در راه اجرای اصل 44 کل نظام درگیر است وما در مجلس شورای اسلامی نظارت‌هایمان را در این ارتباط زیاد خواهیم کرد.

رییس مجلس گفت: خشنود نیستم بگویم که تاکنون اجرای این اصل خیلی موفق نبوده است، به عنوان مثال در دادن سهام عدالت بادست باز عمل شد ولی در بخش تعاونی‌ها پس رفت‌هایی داشتیم.

نماینده قم تصریح کرد: اصل 44 الزاماتی دارد و باید در مسیر اجرای آن متوازن جلو رفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران‌ مالی جهانی گفت: در این شرایط ضرورت دارد که برای صیانت از بخش صنایع اقداماتی را از نظر اجرایی در پیش بگیریم.

لاریجانی افزود: در مورد شهرک‌های صنعتی کاستی‌هایی وجود دارد که نیازمند سرمایه‌گذاریهای زیربنایی است و اگر این شهرک‌ها سامان پیدا نکنند صنایع نمی‌توانند رشد کنند.

نماینده قم با تاکید بر ضرورت بازنگری برخی قوانین و آیین‌نامه‌های مزاحم فضای کسب و کار اظهار داشت: تیمی را برای احصاء این قوانین مامور کرده‌ام و شخصاً نیز رفع قوانین مزاحم را پی‌گیری خواهم کرد.

لاریجانی با بیان این که ما باید در جهت سپردن امور به بخش خصوصی حرکت کنیم خاطر نشان کرد: عدالت این نیست که بخش‌های دولتی فربه و بخش خصوصی لاغر باشد بلکه عدالت این است که بخش خصوصی بتواند یک رقابت منطقی با بخش دولتی داشته باشد.

رییس مجلس گفت: امروز فصل بازیگوشی‌های سیاسی نیست و همه باید با هم در جهت اجرای سیاست‌های کلی نظام حرکت کنیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: تعداد زیاد وزارتخانه‌های دولتی به معنای توجه ویژه به این بخش نیست بلکه نوع تسهیلات برای ایجاد فضای کسب و کار حائز اهمیت است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet