هدر موبایل
1397/09/24 12:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
رضایی:

اولین قدم در مذاکرات صلح یمن باید برقراری آتش بس باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که قدم اول در موضوع یمن برقراری آتش بس در یمن است، خاطر نشان کرد: بعد از آتش بس طرفین می‌توانند به توافقات جامع حل مشکل یمن برسند. این باید خواست و اراده همه باشد. جمهوری اسلامی ایران نیز از مذاکرات یمنی ــ یمنی حمایت می‌کند.
اولین قدم در مذاکرات صلح یمن باید برقراری آتش بس باشد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که قدم اول در موضوع یمن برقراری آتش بس در یمن است، خاطر نشان کرد: بعد از آتش بس طرفین می‌توانند به توافقات جامع حل مشکل یمن برسند. این باید خواست و اراده همه باشد. جمهوری اسلامی ایران نیز از مذاکرات یمنی ــ یمنی حمایت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201810100843266909.jpg اولین,قدم,در,مذاکرات,صلح,یمن,باید,برقراری,آتش,بس,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد ابراهیم رضایی ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با استقبال از مذاکرات اخیر برای بررسی بحران یمن ادامه این مذاکرات را امیدوار کننده خواند و گفت‌: اگر این مذاکرات بدون دخالت کشورهای خارجی انجام شود، می‌تواند به راه حلی منتهی شود.

وی با اشاره به برگزاری دور جدید گفت‌وگوهای صلح یمن با حضور طرف‌های درگیر و با نظارت سازمان ملل در استکهلم سوئد، اظهار کرد: مردم یمن به دلیل شرایط موجود به شدت در سختی به سر می‌برند که باید همه برای کمک به آنها و خروج یمن از این وضعیت دست به دست هم دهیم. همواره جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است که بهترین راه برای حل بحران یمن مذاکره بین طرف های درگیر است.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: همه کسانی که در پایان فضای جنگ و درگیری در یمن تاکید دارند معتقد هستند که گروه‌های داخلی یمن باید بدون اثرگذاری کشورهای خارجی با یکدیگر مذاکره کنند، چون برخی از کشورها همچون عربستان از اختلافات داخلی یمن پشتیبانی کرده که مشکلات سختی را به یمنی‌ها تحمیل می‌کند. لذا اگر هر چه‌ سریع‌تر گروه‌های یمنی در مذاکره با یکدیگر به توافق رسیده و آتش بس برقرار شود و همچنین مسیرهای دریایی وورود و خروج کشتی‌ها و هواپیماها و رفت و آمدهای کمک‌های مردمی برقرار شود گام اساسی برداشته خواهد شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که قدم اول در موضوع یمن برقراری آتش بس در یمن است، خاطر نشان کرد: بعد از آتش بس طرفین می‌توانند به توافقات جامع حل مشکل یمن برسند. این باید خواست و اراده همه باشد. جمهوری اسلامی ایران نیز از مذاکرات یمنی ــ یمنی حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا رضایی مذاکرات را عاقلانه‌ترین مسیر دانست و اظهار کرد: بعد از شروع مذاکرات آرام آرام مواضع طرفین تعدیل می‌شود و انتظار می‌رود شرایط به سمت آرامش در کشور یمن سوق پیدا کند. لذا ادامه‌ مذاکرات امیدوار کننده است منوط به این که دخالت کشورهای خارجی تمام شده و یمنی‌ها به یک راه‌حل برای زندگی آینده‌شان برسند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet