هدر موبایل
1397/09/26 10:49:18
سرویس اجتماعی
سعیدی:

تصویب طرح افزایش سن ازدواج برگ زرین مجلس دهم خواهد بود/ مجلس تحت تاثیر پیامک های تهدیدآمیز قرار نمی گیرد

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه تصویب طرح افزایش سن ازدواج برگ زرین مجلس دهم خواهد بود، گفت: با توجه به تبعات بالای کودک همسری نمایندگان به طرح افزایش سن ازدواج رای مثبت خواهند داد.
تصویب طرح افزایش سن ازدواج برگ زرین مجلس دهم خواهد بود/ مجلس تحت تاثیر پیامک های تهدیدآمیز قرار نمی گیرد عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه تصویب طرح افزایش سن ازدواج برگ زرین مجلس دهم خواهد بود، گفت: با توجه به تبعات بالای کودک همسری نمایندگان به طرح افزایش سن ازدواج رای مثبت خواهند داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201812104220445550.jpg تصویب,طرح,افزایش,سن,ازدواج,برگ,زرین,مجلس,دهم,خواهد,بود/,مجلس,تحت,تاثیر,پیامک,های,تهدیدآمیز,قرار,نمی,گیرد Icana

فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه عوارض جسمی و روحی حاصل از کودک‌بیوگی در حال افزایش است در مورد ارسال پیامک به نمایندگان علیه طرح کودک همسری،گفت: اگر طرح یا لوایح باب سلیقه عده ای نباشد شروع به پیامک دادن می کنند البته مجلس به پیامک های تهدیدآمیز عادت کرده و به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی گیرد و به طور قطع با تلاش نسبت به تصویب این طرح اقدام و کودکی را به کودکان سرزمینمان برمی گردانیم.

تصویب طرح افزایش سن ازدواج به منزله برگ زرین و یکی از افتخارات مهم مجلس دهم خواهد بود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تصویب طرح کودک همسری به منزله برگ زرین و یکی از افتخارات مهم مجلس دهم خواهد بود، افزود: انتظار می رود این طرح مورد استقبال تمامی نمایندگان مجلس قرار گیرد و با رای بالا تصویب شود.

وی ادامه داد: بررسی این طرح در اولویت بررسی است اما باید مجلس و هیات رئیسه در مورد اولویت بررسی آن تصمیم گیری کنند؛ برخلاف اینکه ما مخالف ازدواج در سن پایین هستیم اما برخی موافق این امر هستند این در حالی است که کودک بیوه ها به دلیل سن پایین به هیچ وجه نمی توانند امور خانه و خانواده را به درستی انجام دهند و همسر و مادر خوبی باشند بنابراین مشکلات زیادی دامنگیر آنها خواهد شد.

معضل کودک همسری فراتر از یک مشکل قانونی است/ ضرورت آموزش خانواده ها

وی با یادآوری اینکه معضل کودک همسری فراتر از یک مشکل قانونی است بر ضرورت آموزش خانواده ها تاکید کرد و ادامه داد: پیش از تصویب و اجرای طرح افزایش سن ازدواج که باز هم عده ای از آن گریز می کنند باید آموزش خانواده ها و اینکه در جریان تبعات بسیار کودک همسری قرار گیرند مورد توجه قرار گیرد زیرا در بحث کودک همسری بیشتر از ضعف قانون با فقر فرهنگ مواجه هستیم.

سعیدی افزود: به طور قطع اگر آموزش های مناسب برای نکوهش ازدواج کودکان به خانواده ها ارائه شود هیچ پدر و مادری حاضر نخواهند شد تن به ازدواج زودهنگام و زودرس کودکان دهد بنابراین بحث آموزش باید در کنار قانون مورد توجه قرار گیرد.

آموزش خانواده ها از طریق انجمن اولیاء و مربیان و فراهم کردن زمینه تحصیل دختران در مناطق محروم و مرزی برای پیشگیری از ازدواج زودهنگام دختران باید در کانون توجه آموزش و پرورش قرار گیرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم، نقش آموزش و پرورش را در مورد آموزش خانواده ها و پیشگیری از کودک همسری بسیار حائزاهمیت دانست و گفت: آموزش خانواده ها از طریق انجمن اولیاء و مربیان و فراهم کردن زمینه تحصیل دانش آموزان به ویژه دختران در مناطق روستایی، محروم و مرزی از جمله راهکارهایی است که برای پیشگیری از ازدواج زودهنگام دختران باید در کانون توجه آموزش و پرورش قرار گیرد.

بر این باورم که نمایندگان به طرح افزایش سن ازدواج رای مثبت خواهند داد

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر این باورم که نمایندگان به طرح افزایش سن ازدواج رای مثبت خواهند داد، تصریح کرد: بی شک اگر نمایندگان به این فکر کنند که آیا حاضر هستند کودک خود را به خانه بخت بفرستند به طرح مذکور رای مثبت خواهند داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet