هدر موبایل
1397/09/26 11:19:12
سرویس اجتماعی
ذوالقدر تاکیدکرد:

قانون در ورزش بانوان متاثر از سلیقه‌ها اعمال نشود

نایب رییس کمیسیون فرهنگی بابیان اینکه قانون در ورزش بانوان متاثر از سلیقه‌ها اعمال نشود،گفت: ورزش زنان باید به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه‌های اولویت دار اجرایی در وزارت ورزش و جوانان مدنظر قرارگیرد.
قانون در ورزش بانوان متاثر از سلیقه‌ها اعمال نشود نایب رییس کمیسیون فرهنگی بابیان اینکه قانون در ورزش بانوان متاثر از سلیقه‌ها اعمال نشود،گفت: ورزش زنان باید به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه‌های اولویت دار اجرایی در وزارت ورزش و جوانان مدنظر قرارگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100208362775.jpg قانون,در,ورزش,بانوان,متاثر,از,سلیقه‌ها اعمال,نشود Icana

 سیده فاطمه ذوالقدر  درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کنونی ورزش بانوان درکشور،گفت: مسئله افزایش سهم ورزش زنان در برنامه ششم توسعه مدنظر قرارگرفته است تا بتوان با ایجاد بستر قانونی شرایط را برای ورزش قهرمانی ،حرفه ای و همگانی زنان در سطح کشور به صورت عادلانه برقرارکنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دولت بر مبنای ماده 94 قانون برنامه ششم توسعه مکلف است  0/27 درصد از کل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را برای توسعه ورزش مدارس، ورزش همگانی، فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، ورزش روستایی و عشایری، ورزش بانوان و زیرساخت‌های ورزش به ‌ویژه در حوزه معلولان و جانبازان را  اختصاص دهدکه این مبلغ در ردیف‌های بودجه سنواتی مربوط به وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش پیش بینی شده است. 

 ذوالقدر  افزود:  با توجه به موفقیت‌ها و افتخارآفرینی‌های چشمگیری که زنان ورزشکار در میادین ورزشی داخلی و بینالمللی بدست آوردند، وزیرورزش قول مساعد برای افزایش 50 درصدی از این سهم را داده اندو این در حالی است که تخصیص 50 درصدی به معنای واقعی تحقق عدالت جنسیتی در عرصه ورزش، توزیع امکانات و دسترسی به تجهیزات ورزشی در سطح کشور است.

 ساماندهی پروژه های نیمه  تمام ورزشی بانوان در اولویت قرار بگیرد

 نماینده مردم تهران در مجلس افزود: یکی از مطالبات کمیسیون فرهنگی  مجلس، فراکسیون ورزش کسب حداکثری امتیازها و فرصت ها برای زنان و ساماندهی پروژه های نیمه تمام و ورزشگاه 40 هزار نفری زنان بوده است. 

 وی ادامه داد: اما  لازم است که مدیران و نمایندگان مردم در شهرستان های مختلف بر موضوع ورزش زنان که به طور مستقیم با سلامت خانواده و جامعه در ارتباط است متمرکز شوند و دیگر دستگاه ها و بدنه اجرایی به خصوص آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیما نیز باید در نقش آگاهی بخشی، آموزش و اطلاع رسانی کمک باشند.

قانون در ورزش بانوان متاثر  از سلیقه ها  اعمال نشود 

نایب  رییس کمیسیون  فرهنگی مجلس بابیان اینکه  قانون در ورزش بانوان متاثر از سلیقه ها اعمال نشود یادآورشد:  توسعه ورزش زنان باید به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه های اولویت دار اجرایی در وزارت ورزش و جوانان مدنظر قرار گیرد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet