هدر موبایل
1397/09/24 17:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسن بیکی:

۱۶ استان کشور در خشکسالی سختی به سر می برند / ضرورت استفاده از آب شیرین کن ها

رییس کمیته آب کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت : طبق مطالعات انجام شده در وزارت نیرو و شورای آب و شورای عالی امنیت ملی، ۱۶ استان کشور در خشکسالی سختی به سر می برند. لذا طبیعی است که استفاده از آب شیرین‌کن‌ها یکی از راه‌های مناسب برای تامین آب است.
۱۶ استان کشور در خشکسالی سختی به سر می برند / ضرورت استفاده از آب شیرین کن ها رییس کمیته آب کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت : طبق مطالعات انجام شده در وزارت نیرو و شورای آب و شورای عالی امنیت ملی، ۱۶ استان کشور در خشکسالی سختی به سر می برند. لذا طبیعی است که استفاده از آب شیرین‌کن‌ها یکی از راه‌های مناسب برای تامین آب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102427968155.jpg ۱۶,استان,کشور,در,خشکسالی,سختی,به,سر,می,برند,/,ضرورت,استفاده,از,آب,شیرین,کن,ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، ابوالفضل حسن بیکی ، رییس کمیته آب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از انجام مطالعات برای استفاده از آب شیرین کن و انتقال آب در پنج نقطه کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: طبق مطالعات انجام شده در وزارت نیرو و شورای آب و شورای عالی امنیت ملی، ۱۶ استان کشور در خشکسالی سختی به سر می برند. لذا طبیعی است که استفاده از آب شیرین‌کن‌ها یکی از راه‌های مناسب برای تامین آب است.

وی با بیان این که برای رسیدن به این هدف انجام کار مطالعاتی در پنج نقطه صورت گرفته است، گفت‌: اولین نقطه استفاده از آب شیرین کن در خلیج فارس برای خوزستان و منطقه خشک بوشهر است. دومین نقطه مربوط به بندرعباس و تنگه هرمز جهت آبرسانی به کرمان ــ یزد و اصفهان می‌باشد که ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه‌ داد: نقطه سوم مربوط به سواحل مکران، برای آب رسانی به سیستان‌وبلوچستان ، خراسان جنوبی و قسمت جنوبی خراسان مرکزی و طرح دیگر برای آبرسانی به استان‌های مرکزی مناطق نیازمند آب است.

حسن بیگی اضافه کرد: طرحی دیگر مربوط به انتقال آب و استفاده از آب شیرین کن از دریای خزر برای استان‌های قم، سمنان، سبزوار، نیشابور و جنوب شرقی خراسان رضوی است.

وی در پایان با بیان این که برای اشاعه این طرح‌ها به حداقل به ۱۰ متر مکعب آب شیرین کن نیاز است، گفت‌: مطالعات انجام شده است و این طرح‌ها برای کرمان و یزد در حال انجام است. طرح‌هایی که به مجلس شورای اسلامی ارتباطی نداشته و دولت نیز با مطالعات آن را انجام می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet