هدر موبایل
1397/09/24 23:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
امیرآبادی فراهانی تصریح کرد:

اختصاص بالاترین میزان ارز از سوی بانک مرکزی به بخش های غیر تولیدی ، چالش جدی در مسیر تولید

نماینده مردم قم در مجلس با بیان این ادعا که «یکی از چالش های جدی در مسیر تولید اختصاص بالاترین میزان ارز از سوی بانک مرکزی به بخش های غیر تولیدی است» ادامه داد: هزینه‌های تولید باید کنترل شود تا تولیدکننده بتواند دوام بیاورد و به رقابت بپردازد.
اختصاص بالاترین میزان ارز از سوی بانک مرکزی به بخش های غیر تولیدی ، چالش جدی در مسیر تولید نماینده مردم قم در مجلس با بیان این ادعا که «یکی از چالش های جدی در مسیر تولید اختصاص بالاترین میزان ارز از سوی بانک مرکزی به بخش های غیر تولیدی است» ادامه داد: هزینه‌های تولید باید کنترل شود تا تولیدکننده بتواند دوام بیاورد و به رقابت بپردازد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610107216740009.jpg اختصاص,بالاترین,میزان,ارز,از,سوی,بانک,مرکزی,به,بخش,های,غیر,تولیدی,،,چالش,,جدی,در,مسیر,تولید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت احمد امیرآبادی فراهانی امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری عنوان کرد: حمایت از تولید و اشتغال موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می شود،  متاسفانه وجود قوانین ناکارآمد و دست و پا گیر تولید کالای ایرانی را نابود می کند.

وی تصریح کرد: عمده بنادر کشور مملو از کالاها و مواد اولیه در جهت تولید است اما قوانین گمرکی مانع از ترخیص به موقع مواد اولیه می شود و لطمه زیادی به تولید وارد می‌کند.

وی اظهار کرد: وجود رانت در واردات کالا نیز از سوی دیگر تولید را در کشور از میان می برد در حالی که اراده زیادی در جهت رفع مشکلات فعلی در تامین مواد و حمایت از تولید وجود ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان این ادعا که «یکی از چالش های جدی در مسیر تولید اختصاص بالاترین میزان ارز از سوی بانک مرکزی به بخش های غیر تولیدی است» ادامه داد: هزینه‌های تولید باید کنترل شود تا تولیدکننده بتواند دوام بیاورد و به رقابت بپردازد.  در کشورهای توسعه یافته حمایت‌های زیادی از تولید و کاهش هزینه‌ها می‌شود و قوانین به نفع سرمایه‌گذاری در تولید است.

وی تصریح کرد: بانک‌هایی که در پرداخت وام برای تولید تعلل دارند باید مورد ارزیابی قرار بگیرند و همکاری بیشتری از سوی بانک‌ها با بخش تولید صورت پذیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet