هدر موبایل
1397/09/25 15:55:34
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

وزارت خارجه و اطلاعات به موضوع توهین به هموطنان در فرودگاه گرجستان ورود کنند/ برخی افراد با مجوزهای خاص برای رفتارهای خاص به شان ایرانیان ضربه می زنند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،گفت:موضوع بی احترامی به گردشگران ایرانی در گرجستان؛ موضوعی است که وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات باید در آن ورود کنند.
وزارت خارجه و اطلاعات به موضوع توهین به هموطنان در فرودگاه گرجستان ورود کنند/ برخی افراد با مجوزهای خاص برای رفتارهای خاص به شان ایرانیان ضربه می زنند رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،گفت:موضوع بی احترامی به گردشگران ایرانی در گرجستان؛ موضوعی است که وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات باید در آن ورود کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg وزارت,خارجه,و,اطلاعات,به,موضوع,توهین,به,هموطنان,در,فرودگاه,گرجستان,ورود,کنند/,برخی,افراد,با,مجوزهای,خاص,برای,رفتارهای,خاص,به,شان,ایرانیان,ضربه,می,زنند Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوع رفتار توهین آمیز فرودگاه گرجستان با هموطنان ایرانی و دیپورت ایرانیان،در این باره گفت:آنچه که در مورد گرجستان که نباید فراموش شود این است که برخی از ایرانیان مزدور از به فروش رساندن شان و جایگاه ایرانیان و هموطنان در گرجستان سود می‌برند.

وی افزود:این موضوعی است که خیلی به آن توجه نمی شود؛برخی از ایرانی‌ها زمانی که امکانی ایجاد شود برای این که مناسبات خاصی در رابطه با کشورهای خارجی شکل بگیرد؛افرادی هستند که به هر حال هم شان ،جایگاه ،شرافت و ناموس ایرانی را به تاراج می‌برند و سوءاستفاده می‌کنند؛در گرجستان هم این چه مواردی واقعا وجود دارد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس با بیان اینکه اولین کسانی که به شان ایرانی ضربه می زنند،کسانی هستند که مجوزهای خاص برای رفتارها و اقدامات خاص می‌گیرند به خصوص در قبال برخی از کشورها،تاکید کرد:همان کاری که در دبی در گذشته صورت گرفت ، الان هم در گرجستان صورت گرفته است حتی در بعضی از کشورهای اروپایی،مانند موضوع لغو ویزای صربستان که یک سال به طول انجامید و ضربه ای به کشورمان زد؛این ها مواردی هستند که این جریانات انجام می دهند.

بیشتر بخوانید:

وزارت خارجه و کمیسیون امنیت ملی مجلس موضوع بی احترامی به ایرانیان در فرودگاه گرجستان را پیگیری می‌کنند

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بی احترامی به گردشگران ایرانی در گرجستان؛ موضوعی است که وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات باید در این موضوع ورود کند،مطرح کرد: در شرایط کنونی که دشمنان ما شرایط ضیقی را  برای هموطنانمان در خارج از کشور ایجاد کرده اند و البته این  فضا حتما پایدار نمی ماند و موقتی است؛در این شرایط نباید اجازه بدهیم که به شأن و جایگاه ایرانی ضربه وارد شود.

گفتنی است؛جمعی از ایرانیانی که در هفته‌های اخیر از گرجستان دیپورت شده بودند، ۱۹ آذرماه، مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کرده و با سفیر این کشور گفتگو کردند.

بهرام قاسمی، سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به فراخوانده شدن سفیر گرجستان به وزارت امور خارجه در اواخر هفته گذشته از انتقال نگرانی‌های تهران نسبت به برخورد با اتباعش از طریق سفیر گرجستان به مسئولان این کشور خبرداد و  تأکید کرد که علت دیپورت شدن اتباع کشورمان هر چه که بوده توجیهی بر انجام رفتار‌های غیرمعمول و نامتعارف نمی‌شود و اتباع دیپورت شده کشورمان مورد حمایت دولت ایران هستند و برای احقاق حقوق آنان در حال مذاکره با دولت گرجستان هستیم.

قاسمی همچنین تصریح کرد که وزارت خارجه نسبت به برخورد نامناسب با اتباع کشورمان و دیپورت افراد از گرجستان با جدیت پیگیر بوده و امیدوار است که دولت گرجستان ظرف چند روز آینده دلایل چنین رفتار‌هایی را ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet