هدر موبایل
1397/09/26 10:24:43
سرویس فرهنگی
میرزاده:

معلم صلاحیت حذف یا تعیین مشق شب برای دانش آموز را دارد/ نقض آشکار قانون توسط صدا وسیما در پخش برنامه‌‎های تبلیغاتی آموزشی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پخش تبلیغات آموزشی صدا و سیما بدون مجوز آموزش و پرورش را نقض آشکار قانون خواند و تصریح کرد: در موضوع مشق شب، معلم صلاحیت تعیین تکلیف آن را دارد.
معلم صلاحیت حذف یا تعیین مشق شب برای دانش آموز را دارد/ نقض آشکار قانون توسط صدا وسیما در پخش برنامه‌‎های تبلیغاتی آموزشی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پخش تبلیغات آموزشی صدا و سیما بدون مجوز آموزش و پرورش را نقض آشکار قانون خواند و تصریح کرد: در موضوع مشق شب، معلم صلاحیت تعیین تکلیف آن را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100045181174.jpg معلم,صلاحیت,حذف,یا,تعیین,مشق,شب,برای,دانش,آموز,را,دارد/,نقض,آشکار,قانون,توسط,صدا,وسیما,در,پخش,برنامه‌‎های,تبلیغاتی,آموزشی Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص موضوع "مشق شب" مدارس و اعلام نظر امروز وزیر آموزش و پرورش در این خصوص، اظهار کرد: اینکه آیا "مشق شب" برای دانش آموزان لازم است یا خیر، موضوعی کاملا تخصصی بوده و مسئله‌ای نیست که نمایندگان مجلس یا سایر بزرگان بخواهند به آن ورود کنند.

اینکه آیا مشق شب برای دانش آموزان لازم است یا خیر، موضوعی کاملا تخصصی بوده و مسئله‌ای نیست که نمایندگان مجلس یا سایر بزرگان بخواهند به آن ورود کنند

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: چنانچه معلم، فارغ التحصیل دانشگاه تربیت معلم باشد می‎داند موضوع "مشق شب" مسئله‌ای نیست که بخواهند از بیرون کلاس برای آن تعیین تکلیف کنند و معلم متناسب با پایه و برنامه درسی برای دانش آموز تصمیم‌ می‌گیرد که چه تکلیفی برای دانش آموز تعیین کند؛ در واقع ممکن است معلمی امروز برای دانش آموزان یک کلاس تکلیف در نظر بگیرد و برای کلاس دیگری همان مبحث را تدریس ولی به آن‌ها تکلیفی ندهد. بنابراین "مشق شب" تعیین کردن موضوعی است که کاملا مربوط به معلم بوده و کسی نباید از بیرون برای او تعیین تکلیف کند.

مواجهه دستوری با موضوع مشق شب، نادرست است

وی تصریح کرد: بنابراین نه آموزش و پرورش باید تا به این حد با موضوع "مشق شب" دستوری برخورد کند و نه افراد غیر متخصص در این حوزه باید ورود کنند و موضوع را اینچنین حاشیه ساز و سیاسی کنند.

میرزاده تصریح کرد: در این میان مؤسساتی آموزشی وجود دارند که به غیر از مسائل مادی و مالی به هیچ چیز دیگری فکر نمی‌کنند و نه تنها کمکی به ارتقای کیفی آموزشی نکرده‌اند بلکه به بدنه آموزشی کشور نیز ضربه زده‌اند.

دانش آموز پسر آموزش و پرورش کلاس درس

 

گردش مالی این مؤسسات به قدری است که صدا و سیما را اشغال کرده‌‎اند

این نماینده مردم در مجلس افزود: گردش مالی این مؤسسات آموزشی به قدری است که آموزش و پرورش را اشغال کرده‌اند و با و وجود اینکه کارشناسان صدا و سیما می‌دانند که این تبلیغات برای دانش آموزان آفت است و خلاف منویات رهبری در خصوص سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بوده و اهداف نظام تعلیم و تربیت را به خطر می‌اندازد باز هم بهترین ساعات را در اختیار این مؤسسات آموزشی قرار می‎‌دهند که گویا صدا و سیما هم نمی‌خواهد از این درآمد هنگفت دل بکند.

نقض آشکار قانون توسط صدا و سیما

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این سئوال که آیا بر اساس قانون وزارت آموزش و پرورش باید تبلیغات حوزه آموزش و پرروش را تأیید کند یا خیر، اظهار کرد: بر اساس قانون پخش هر اطلاعیه‌ای در صدا و سیما باید اظهارنظر وزارتخانه مسئول و مربوط خود را داشته باشد ولی متأسفانه این نقض قانونی در حال حاضر توسط صدا و سیما در حال رخ دادن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet