هدر موبایل
1397/09/25 15:55:06
سرویس اقتصادی
دژپسند در گفت‌وگو با خانه ملت خبر داد:

طراحی سازوکار برای ممانعت از جهش ناهمگون قیمت کالاهای اساسی/تلاش دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر

وزیر امور اقتصاد و دارایی از طراحی سازوکار ویژه برای ممانعت از جهش ناهمگون قیمت کالاهای اساسی خبر داد.
طراحی سازوکار برای ممانعت از جهش ناهمگون قیمت کالاهای اساسی/تلاش دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر وزیر امور اقتصاد و دارایی از طراحی سازوکار ویژه برای ممانعت از جهش ناهمگون قیمت کالاهای اساسی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810106994313136.jpg طراحی,سازوکار,برای,ممانعت,از,جهش,ناهمگون,قیمت,کالاهای,اساسی/تلاش,دولت,برای,حمایت,از,اقشار,آسیب,پذیر Icana

فرهاد دژپسند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات وزارت امور اقتصاد و دارایی برای تحقق ثبات در اقتصاد کشور، گفت: خوشبختانه تلاش شده که با تمام عناصر موثر در سیاست گذاری از جمله دانشگاهیان، بخش خصوصی و قوای حاکمیتی تعامل فعال داشته باشیم، در این راستا مجلس شورای اسلامی از جایگاه و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ما به دنبال تعامل بیشتر با نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هستیم.

حضور فرهاد دژپسند در خبرگزاری خانه ملت

تلاش وزارت اقتصاد برای تحقق ثبات در وضعیت اقتصادی کشور

وی ادامه داد: وزارت امور اقتصاد و دارایی تمام تلاش و سعی خود را برای تحقق ثبات در اقتصاد کشور صورت می دهد و امیدواریم این ثبات به بازارهای جانبی مانند بازار ارز نیز برسد.

خوشبختانه دیروز یکی از روزهای خوب بازار ارز نیمایی بود و قطعا در صورت تداوم این روند، بازار ارز به ثبات قابل قبول و نرخ تعادلی دست خواهد یافت

دژپسند افزود: خوشبختانه دیروز یکی از روزهای خوب بازار ارز نیمایی بود و قطعا در صورت تداوم این روند، بازار ارز به ثبات قابل قبول و نرخ تعادلی دست خواهد یافت.

تلاش دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و دارندگان درآمد ثابت/ طراحی سازوکار ویژه برای ممانعت از جهش ناهمگون قیمت کالاهای اساسی

وی در پاسخ به سوالی درباره علت عدم کاهش قیمت کالاهای اساسی با وجود تخصیص ارز دولتی به این کالاها، گفت: دولت همواره به دنبال حمایت از اقشار آسیب پذیر و دارندگان درآمد ثابت است، همچنین به دنبال آن هستیم که نظام و سازوکاری طراحی و اجرایی شود که در قیمت کالاهای اساسی جهش ناهمگون صورت نگیرد.

دولت مصر است که با ساماندهی بازار، مانع از گران فروشی شود

وی افزود: دولت مصر است که با ساماندهی بازار، مانع از گران فروشی شود، البته در کل دو مقوله گران فروشی و گرانی کالا وجود دارد، حال گرانی کالا شاید به خاطر گرانی نرخ ارز صورت گیرد اما عمده نارضایتی مردم به خاطر گران فروشی محصولات و کالاها است.

تضمین دولت  برای افزایش نیافتن قیمت کالاهای اساسی در سال 98 با وجود تخصیص ارز دولتی چیست؟

وزیر امور اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تضمینی برای افزایش نیافتن قیمت کالاهای اساسی در سال 98 با وجود تخصیص ارز دولتی در لایحه بودجه سال آینده وجود دارد، گفت: تضمین اصلی، نظارت و کنترل قوی دولت بر فرآیند تخصیص ارز و بازار کالا و خدمات اساسی است.

دژپسند درباره تأثیر بانک مرکزی در کاهش نرخ ارز، گفت: کاهش نرخ ارز متأثر از مجموعه ای از عوامل است، اما خوشبختانه بانک مرکزی با اهتمام جدی سعی کرده عوامل مخرب و موثر در تقاضای ارز را مدیریت کند، از این رو تمام بخش ها به دنبال تداوم ثبات در بازار ارز هستند و قطعا زمانی که در بازاری مانند ارز ثبات محقق شود، به سمت نرخ تعادلی پیش خواهیم رفت.

افزایش همکاری اقتصادی بانک های خارجی/ عرضه ارز در کشور بسیار روان شده است

وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد: در شرایط کنونی بسیاری از بانک های خارجی مانند بانک های متعلق به کشور چین به دنبال همکاری اقتصادی با کشورمان هستند و امروز عرضه ارز در کشور بسیار روان شده و امیدوارم آینده و چشم انداز خوبی در این عرصه صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet