حلول ماه ربیع الاول
1397/09/30 11:22:43
سرویس فرهنگی
کاظمی:

فیلتر اینستاگرام مشکلی را حل نخواهد کرد/ تصمیمات از مسیر کارگروه مربوطه اتخاذ شود

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه معتقد است نه بستن تلگرام کار موفق و موثری بوده و نه فیلتر اینستاگرام مشکلی را حل خواهد کرد.
فیلتر اینستاگرام مشکلی را حل نخواهد کرد/ تصمیمات از مسیر کارگروه مربوطه اتخاذ شود عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه معتقد است نه بستن تلگرام کار موفق و موثری بوده و نه فیلتر اینستاگرام مشکلی را حل خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/117180.jpg فیلتر,اینستاگرام,مشکلی,را,حل,نخواهد,کرد/,تصمیمات,از,مسیر,کارگروه,مربوطه,اتخاذ,شود Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره زمزمه‌های فیلترینگ اینستاگرام گفت: در بحث استفاده بد از فضای مجازی باید فرهنگ‌سازی کرد؛ قطعا نه بستن تلگرام کار موفق و موثری بوده و نه فیلتر اینستاگرام مشکلی را حل خواهد کرد؛ لذا من به عنوان یکی از اعضای کمیته تعیین مصادیق مجرمانه به هیچ وجه موافق  فیلترینگ نیستم.

نماینده مردم ملایر درمجلس شورای اسلامی افزود: حال اگر نهاد یا ارگان یا جمعی خودشان بخواهند تصمیم انفرادی بگیرند، بحث جدایی است.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درخصوص برخی اظهارات مبنی بر اینکه در روند فیلتر تلگرام کارشکنی‌هایی صورت گرفت، توضیح داد: کارشکنی صورت نگرفته است زیرا یک قاضی حکم داد و حکم او هم اجرا شد؛ چه تلگرام طلایی یا هاتگرام می‌بود یا نمی‌بود مردم در فضای تلگرام باقی می‌ماندند.

محمد کاظمی

کاربران تلگرام با یک فیلترشکن در آن ماندند

وی با بیان اینکه اتفاقا بسیاری تلگرام طلایی و هاتگرام را امن نمی‌دانند، ادامه داد: عملا کسانی که از تلگرام استفاده می‌کردند اکنون نیز با یک فیلترشکن از آن استفاده می‌کنند.

کاظمی تصریح کرد: کمتر از یک درصد کاربرانی که قبل از فیلترینگ تلگرام در آن حضور داشتند، اکنون دیگر از آن استفاده نمی‌کنند؛ همه کسانی که موافق فیلتر تلگرام بودند از جمله نمایندگان اصولگرا اکنون همه تلگرام دارند و ما با آنها در این فضا در تماس هستیم.

عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه همچنین تاکید کرد: برای فیلتر اینستاگرام بحثی در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه صورت نگرفته و درخواست داریم اگر قرار است تصمیمی در این خصوص گرفته شود، بر رویه قانونی و از کانال کارگروه باشد؛ جلسات تشکیل شود و تمامی اعضا برای بررسی این مساله دعوت شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet