هدر موبایل
1397/09/26 11:11:29
سرویس فرهنگی
زاهدی:

اعتبار لازم برای جمع شدن مدارس غیراستاندارد کشور بیش از 10 هزار میلیارد تومان است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وجود ۱۲۰ هزار کلاس درس غیراستاندارد در کشور، اعتبار لازم برای جمع شدن چنین مدارسی را بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان دانست.
اعتبار لازم برای جمع شدن مدارس غیراستاندارد کشور بیش از 10 هزار میلیارد تومان است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وجود 120 هزار کلاس درس غیراستاندارد در کشور، اعتبار لازم برای جمع شدن چنین مدارسی را بیش از 10 هزار میلیارد تومان دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108566902811.jpg اعتبار,لازم,برای,جمع,شدن,مدارس,غیراستاندارد,کشور,بیش,از,10,هزار,میلیارد,تومان,است Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وجود مدارس غیراستاندارد در کشور گفت: 120 هزار کلاس درس در سراسر کشور باید تعمیر شود که با توجه به حجم بالای کار، اعتبارات زیادی برای این حوزه لازم است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات رییس سازمان نوسازی و توسعه مدارس مبنی بر اینکه مدارس خشتی و گلی در سال 98 جمع‌آوری خواهد شد، درباره اعتبارات این امر افزود: در سال 97 مجموعا حدود 1800 میلیارد تومان از منابع مختلف قرار است به حوزه نوسازی مدارس تخصیص داده شود.

بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای جمع شدن مدارس غیراستاندارد لازم است

وی ادامه داد: اگر معادل این اعتبارات یا حداقل همین میزان بودجه در سال آینده به نوسازی مدارس تعلق گیرد و واقعا این اعتبارات به آنها تخصیص داده شود نه اینکه روی کاغذ بماند، احتمال جمع شدن مدارس غیراستاندارد اعم از کانکسی و کپری و خشتی و گلی وجود دارد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: این امر بدان معنا نیست که مشکل کشور در بحث بازسازی مدارس یا کلاس‌های درس حل می‌شود زیرا این امر به بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد زیرا حجم کار بالا است.

سید سعید فانی بازسازی مدرسه در منطقه زلزله‌زده ثلاث‌باباجانی

مدارس کدام مناطق باید در اولویت رسیدگی باشد؟

زاهدی درباره اولویت تخصیص اعتبارات، گفت: مدارس خشتی، کانکسی، کپری و مدارسی که کلاس‌های آن در زلزله آسیب دیده‌اند، به‌ویژه مدارس مناطق جنوب کشور، کرمانشاه و سرپل ذهاب حتما باید در اولویت باشند.

استان کرمان مهد مدارس کپری و کانکسی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره مدارس حوزه انتخابیه خود گفت: همه نوع مدرسه غیراستاندارد در استان کرمان وجود دارد که نیازمند رسیدگی است؛ استان کرمان مهد مدارس کپری و کانکسی است.

به گزارش خانه ملت؛ به تازگی معاون وزیر آموزش و پرورش و رسیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اعلام کرده است که جمع آوری همه مدارس خشتی و گِلی کشور در سال ۹۸ از اولویت‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet