پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/09/27 08:23:08
سرویس اجتماعی
شیویاری:

اورژانس هوایی میانه آماده خدمات رسانی به بیش از 400 شهر و روستا/ ضرورت توسعه اورژانس هوایی کشور

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: اورژانس هوایی شهرستان میانه راه اندازی شد و آماده خدمات‌رسانی به بیش از ۴۰۰ شهر و روستا است.
اورژانس هوایی میانه آماده خدمات رسانی به بیش از 400 شهر و روستا/ ضرورت توسعه اورژانس هوایی کشور نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: اورژانس هوایی شهرستان میانه راه اندازی شد و آماده خدمات‌رسانی به بیش از 400 شهر و روستا است. https://cdn.icana.ir/d/019/201812103442589985.jpg اورژانس,هوایی,میانه,آماده,خدمات,رسانی,به,بیش,از,400,شهر,و,روستا/,ضرورت,توسعه,اورژانس,هوایی,کشور Icana

یعقوب شیویاری در گفت و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با راه اندازی اورژانس هوایی میانه گفت: فلسفه اورژانس هوایی کشور تسهیل انتقال بیماران به مراکز درمانی و بهداشتی در مناطق صعب العبور وحادثه‌خیز کشور به ویژه در ایام سرد سال است

.

یعقوب شیویاری

 

تاخیر در فرآیند درمانی به قیمت جان بیماران تمام می‌شود

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی از روستا‌ها به دلیل مسیر‌های صعب العبور امکان دسترسی زمینی و انتقال سریع بیمار به بیمارستان‌ را ندارند و از این جهت با مشکلات بسیار زیادی رو برو می‌شوند. تاخیر در فرآیند درمانی برخی از بیماران ممکن است به قیمت جانشان تمام شود.

 

یعقوب شیویاری

 

صعب العبور بودن مناطق، مانع رسیدن به موقع بیماران به مراکز درمانی است

وی ادامه داد: راه اندازی اورژانس هوایی در شهرستان میانه بسیار مهم و حائز اهمیت بود چرا که بسیاری از بیماران باید در زمان طلایی و حیاتی به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل می‌شدند و به دلیل صعب العبور بودن برخی از مناطق امکان تردد زمینی وجود نداشت. در این راستا به واسطه عضویتم در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، درخواست خود را با مسئولین مربوطه ارائه کردم، که بعد از پیگیری های متعدد و همکاری مدیریت بحران استان اعتبارات ویژه‌ای برای راه اندازی اورژانس هوایی پرداخت شد. خوشبختانه بعد از فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم، هفته گذشته یک فروند هلیکوپتر اورژانس در پد هوایی بیمارستان خاتم الانبیاء میانه به زمین نشست.

 

یعقوب شیویاری

 

 شیویاری تصریح کرد: اورژانس هوایی میانه به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به مردم 400 روستای اطراف شهرستان میانه، روستا‌های استان زنجان، اردبیل، سراب، خلخال، بستان آباد و بسیاری از شهرستان‌ها است، هلیکوپتر اورژانس هوایی میانه می‌تواند 300 کیلومتر را به صورت رفت و برگشت، طی و ارائه خدمات کند و طبیعتاً در صورت امکان سوخت گیری در مسیر این فاصله به مراتب بیشتر خواهد شد. 

 اورژانس هوایی میانه آماده خدمات رسانی به بیش از 400 شهر و روستا

 

یعقوب شیویاری

 

بیشتر بخوانید

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای تصریح کرد: خوشبختانه راه اندازی اورژانس هوایی در میانه، شرایط روحی و روانی خوبی میان مردم ایجاد کرد، چرا که متوجه تلاش مسئولین برای بهبود خدمات‌رسانی در حوزه درمان شدند، از طرفی انتظار به حق مردم شهرستان میانه از بنده به عنوان نماینده آنها در کمیسیون بهداشت مجلس محقق شد.

ضرورت توسعه اورژانس هوایی کشور

شیویاری، با اشاره به ضرورت راه اندازی اورژانس کشور درهمه مناطق کشور گفت: اورژانس هوایی به عنوان یک تکنولوژی روز در همه کشور‌های جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد،  راه اندازی گسترده در کشور ما نیز می‌بایست زود‌تر انجام می‌شود. ما در حوزه سلامت و درمان با مشکلات و کمبود‌هایی مواجه هستیم اما هیچ چیز نباید مانع حرکت رو به جلو و توسعه خدمات درمانی در کشور شود، راه اندازی و توسعه اورژانس هوایی در برنامه ششم توسعه و طرح تحول سلامت نیز دیده شده است، از طرفی یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت و درمان نیز استقرار اورژانس هوایی در همه مناطق کشور به ویژه مناطق صعب العبور است تا مردم بتواند از خدمات آن بهره مند شوند. /

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet