هدر موبایل
1397/09/26 22:09:30
سرویس فرهنگی
سیاوشی با اشاره به جلسه کمیته زنان کمیسیون فرهنگی تشریح کرد:

طرح الزامی شدن آموزش حین ازدواج به کجا رسید؟

رئیس کارگروه زنان کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه آموزش‌های حین ازدواج در پی تصویب "طرح الزامی شدن آموزش حین ازدواج" از ۴ساعت به ۶ساعت ارتقاء پیدا خواهند کرد، گفت: سر دفترهای رسمی ازدواج در صورت عدول از اجرای قانون آموزش در حین ازدواج مجازات می‌شوند.
طرح الزامی شدن آموزش حین ازدواج به کجا رسید؟ رئیس کارگروه زنان کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه آموزش‌های حین ازدواج در پی تصویب "طرح الزامی شدن آموزش حین ازدواج" از 4ساعت به 6ساعت ارتقاء پیدا خواهند کرد، گفت: سر دفترهای رسمی ازدواج در صورت عدول از اجرای قانون آموزش در حین ازدواج مجازات می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201812100795160814.jpg طرح,الزامی,شدن,آموزش,حین,ازدواج,به,کجا,رسید؟ Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از برگزاری نشست کارگروه زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس در پی تدوین "پیش‌نویس طرح الزامی شدن آموزش حین ازدواج" با حضور کارشناسان مرتبط از وزارتین بهداشت، ورزش و جوانان، کشور، معاونت زنان ریاست‌جمهوری، سازمان بهزیستی و قوه‌قضاییه امروز(دوشنبه 26آذرماه) خبر داد.

آموزش قبل و پس از ازدواج به وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات سپرده شده

نماینده مردم تهرات، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای  اسلامی با اشاره اینکه این جلسه به‌منظور بحث و بررسی مسائل پیرامون آموزش‌های پیش، حین و بعد از ازدواج برگزار شده است، گفت: آموزش قبل و پس از ازدواج به وزارتخانه‌های آموزش و پرورش علوم و تحقیقات سپرده شده و تاکنون نیز نسبتا به اجرا رسیده اما این طرح با یک ماده واحده و 4تبصره به‌دنبال "آموزش در حین ازدواج" است.

عدم قابلیت اجرای قانون آموزش در حین ازدواج پس از پایان برنامه ششم

وی ادامه داد: به زعم برخی از کارشناسان حاضر در جلسه این مهم نیاز به قانون‌نویسی جدید ندارد چراکه دستگاه‌های متعددی در این زمینه فعال هستند، اما در عین حال برخی دیگر با عدله‌ای همچون "عدم قابلیت اجرای این قانون پس از پایان برنامه ششم توسعه" بر تصویب قانون دائمی آموزش در حین ازدواج تاکید داشتند.

آموزش‌های حین زدواج از 4ساعت به 6ساعت ارتقاء پیدا خواهند کرد

سیاوشی شاه‌عنایتی به منظور جلوگیری از استنکاف زوجین از امر مشاوره و اهمیت آموزش‌های فوق در استحکام خانواده تبدیل آن را به قانون دائمی ضروری دانست و افزود: طبق این طرح آموزش‌ها از 4ساعت به 6ساعت ارتقاء پیدا خواهند کرد تا مباحث بیشتر و کاربردی‌تری در اختیار زوجین قرار گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه این آموزش‌ها به صورت پایلوت‌ ازسوی قوه‌قضاییه، وزارت بهداشت و چند دستگاه دیگر در حال اجرا هستند که تا زمان اجرایی شدن قانون دائمی، پایلوت‌ها در سراسر کشور ادامه خواهند داشت و پس از آن از حالت پایلوت خارج و دائمی می‌شوند، گفت: در زمان اجرای طرح به صورت پایلوت، زیرساخت‌های لازم نیز برای ایجاد مکان‌های دائمی به وجود خواهند آمد.

سر دفترهای رسمی ازدواج در صورت عدول از اجرای قانون آموزش در حین ازدواج مجازات می‌شوند

به گفته این نماینده سر دفترهای رسمی ازدواج که از اجرای این ماده تخلف کنند به مجازات جزای نقدی بین 4 تا 6 میلیون تومان از نوع مجازات درجه 4مندرج در قانون مجازات اسلامی محکوم خواهند شد.

رئیس کارگروه زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه تبصره یک این ماده وظایف دستگاه‌ها را مشخص کرده است اما در جلسه امروز تمام دستگاه‌ها مرتبط منجمله شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور نداشتند، توضیح داد: مقرر شد؛ معاونت زنان ریاست‌جمهوری جلسه‌ای را شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار کرده و مشخص کند چه دستگاه‌هایی ملزم به اجرای این قانون هستند تا علاوه بر عهده گرفتن ریاست کمیته ملی، دستگاه‌های مرتبط را ملزم به همکاری با این جریان کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet