خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/09/27 08:03:05
سرویس فرهنگی
حاجی ‌بابایی مطرح کرد:

نقش گمشده رسانه ملی در تعلیم و تربیت/ از نبود برنامه‌های تخصصی آموزشی تا انیمیشن‌های تاثیرگذار

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: رسانه ملی باید خبرنگاران، مجریان و کارشناسان متخصص برای برنامه‌سازی در حوزه آموزش و تربیت داشته باشد تا  برنامه سازی‌های استانداردی داشته باشند.
نقش گمشده رسانه ملی در تعلیم و تربیت/ از نبود برنامه‌های تخصصی آموزشی تا انیمیشن‌های تاثیرگذار رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: رسانه ملی باید خبرنگاران، مجریان و کارشناسان متخصص برای برنامه‌سازی در حوزه آموزش و تربیت داشته باشد تا  برنامه سازی‌های استانداردی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711107074957310.jpg نقش,گمشده,رسانه,ملی,در,تعلیم,و,تربیت/,از,نبود,برنامه‌های,تخصصی,آموزشی,تا,انیمیشن‌های,تاثیرگذار Icana

حمیدرضا حاجی ‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درخصوص سخنان وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه آموزش و پرورش بیش از گذشته به رسانه‌ها محتاج است و از رسانه ملی خواسته تا در تولید برنامه‌ها از کارشناسان تعلیم و تربیت استفاده کند، ضمن موافقت با این اظهارنظر وزیر، گفت: بدیهی است که رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها باید به مسائل مهم جامعه ورود کرده و از کارشناسان تخصصی استفاده کنند، هرچند مسائل مرتبط به آموزش و پرورش در دایره موضوعات مهمتر جامعه قرار می‌گیرد.

نقل و قول مطالب در حوزه آموزش و تربیت در میان اقشار مختلف جامعه به واسطه فرهنگ‌سازی و آموزش رسانه‌ها اصلاح خواهد شد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: هرقدر برنامه‌ها و مطالب رسانه‌ها در حوزه تعلیم و تربیت تخصصی‌ و کاربردی‌تر باشند به یقین اثرات عمیق‌تری بر جامعه می‌گذارند و علاوه بر آن رسانه‌ها با این نوع برنامه‌سازی کمک شایانی به آموزش و پرورش برای دستیابی به اهدافش خواهند کرد، درواقع نقل و قول مطالب در حوزه آموزش و تربیت در میان اقشار مختلف جامعه به واسطه فرهنگ‌سازی و آموزش از طریق رسانه‌ها اصلاح خواهد شد و خانواده‌ها با شیوه‌های صحیح آموزشی و تربیتی آشنا شده و باری از دوش آموزش و پرورش نیز برداشته می‌شود.

رسانه ها مطابق با مبانی تعلیم و تربیت برنامه بسازند

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رسانه ملی باید خبرنگاران، مجریان و کارشناسان متخصص و مطلعی برای برنامه‌سازی در حوزه آموزش و پرورش داشته باشد درواقع باید نسبت به مسائل آموزش و پرورش تخصص داشته باشند تا مطابق با مبانی تعلیم و تربیت برنامه بسازند و روش‌ها و شیوه‌های درست تعلیم و تربیت را نشر دهند و این کار جز از طریق به کارگیری کارشناسان تعلیم و تربیت امکان‌پذیر نیست.

رسانه ملی با تولید برنامه‌های مختلف از قبیل انیمیشن، فیلم و سریال مسائل تربیتی را آموزش دهد

وزیر آموزش و پرورش دولت دهم خاطر نشان کرد: رسانه ملی باید با تولید برنامه‌های مختلف از قبیل انیمیشن، فیلم و سریال، مصاحبه در قالب کلاس‌های آموزشی و... مسائل تربیتی را آموزش داده و صرفا به برنامه‌های کارشناس‌محور اکتفاء نکند چراکه جذابیت شرط نخست برای تاثیرگذاری است اما باید برای ساخت این برنامه‌ها از کارشناسان تعلیم و تربیت استفاده کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet