هدر موبایل
1397/09/27 11:29:40
سرویس اقتصادی
ابراهیمی:

گوشت‌های وارداتی با ارز دولتی از کشور قاچاق می‌شوند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: ذخایر ارزی به منظور واردات گوشت قرمز هزینه می‌شود اما با وجود اختلاف قیمت در کشورهای همسایه، محصول وارداتی از کشور به صورت قاچاق خارج می‌شود.
گوشت‌های وارداتی با ارز دولتی از کشور قاچاق می‌شوند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: ذخایر ارزی به منظور واردات گوشت قرمز هزینه می‌شود اما با وجود اختلاف قیمت در کشورهای همسایه، محصول وارداتی از کشور به صورت قاچاق خارج می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44754.jpg گوشت‌های,وارداتی,با,ارز,دولتی,از,کشور,قاچاق,می‌شوند Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، گفت: آنچه که در بازار به عنوان مشکل اساسی وجود دارد تفاوت فاحش قیمت برخی از اقلام در داخل کشور و خارج از کشور است، طبیعتا زمانی که کالای مشابه را در مرزها با قیمت دو تا سه برابر در اختیار داریم کالایی داخلی تحت تاثیر قرار می‌گیرد و به اشکال مختلف از جمله قاچاق و غیر قاچاق از کشور خارج می‌شود.

80درصد از گرانی‌های متناسب با تورم  است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به سمت قیمت‌ها واقعی حرکت کنیم و تن به واقعیات بدهیم، تصریح کرد: 70 تا 80 درصد گرانی‌ها که باید تحت عنوان تورم و گرانی در کشور ما صورت بگیرد اتفاق افتاده است، ذخایر ارزی به منظور واردات گوشت قرمز هزینه می‌شود اما با وجود اختلاف قیمت در کشورهای همسایه محصول وارداتی از کشور به صورت قاچاق خارج می‌شود.

علی ابراهیمی

 

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با سرکوب قیمت موفق به کاهش قیمت نمی‌شویم، ادامه داد: سرکوب قیمت‌ها به هیچ عنوان موفق نیست و تنها حاصل آن فساد و رانت است، بازار از قیمت واقعی تبعیت می‌کند در زمینه لباس، پوشاک و دارو افزایش قیمت‌ها به شکل طبیعی و متناسب با نرخ رایج ارز در سطح کشور صورت می‌گیرد.

درآمد مردم در مقابل قیمت‌ها افزایش پیدا کند

وی با بیان اینکه باید واقعیت‌های بازار و تورم موجود در جامعه را بپذیریم و مردم را به گونه‌ای دیگر حمایت کنیم، گفت: ای کاش مجلس به این نتیجه برسد که به جای کنترل قیمت اقلام مصرفی درآمد مردم را افزایش دهد، باید تمامی هزینه‌های مازاد را کنار بگذاریم، تخصیص ارزها را متوقف کنیم، قیمت حامل‌های انرژی را به میزان واقعی افزایش دهیم و درآمد حاصل را در اختیار تمامی مردم قرار دهیم.

عدم افزایش درآمد مردم در مقابل گرانی‌ها مشکل آفرین است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: موردی که باعث بروز مشکل در جامعه شده عدم افزایش میزان درآمد مردم در مقابل افزایش قیمت کالاهای مصرفی در بازار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet