خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/09/27 10:51:53
سرویس سیاسی
صباغیان بافقی در نطق میان دستور:

مسئولان در شرایط سخت اقتصادی حقوقشان را کاهش دهند/برای دفاع از کیان ایران باید پشت سر رهبر انقلاب باشیم

نماینده مردم مهریز در مجلس گفت: اگر مسئولان نمی توانند در شرایط سخت اقتصادی کار قابل توجهی برای مردم انجام دهیم، حداقل ۳۰ الی ۵۰ درصد حقوق خود را کاهش دهند.
مسئولان در شرایط سخت اقتصادی حقوقشان را کاهش دهند/برای دفاع از کیان ایران باید پشت سر رهبر انقلاب باشیم نماینده مردم مهریز در مجلس گفت: اگر مسئولان نمی توانند در شرایط سخت اقتصادی کار قابل توجهی برای مردم انجام دهیم، حداقل 30 الی 50 درصد حقوق خود را کاهش دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807102378834103.jpg مسئولان,در,شرایط,سخت,اقتصادی,حقوقشان,را,کاهش,دهند/برای,دفاع,از,کیان,ایران,باید,پشت,سر,رهبر,انقلاب,باشیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی  در نشست علنی امروز (سه شنبه 27 آذرماه) در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: برخی از مشکلات اساسی وجود دارد که بسترساز چالش های کنونی است؛ در شرایطی قرار داریم که دشمن عهدشکن در کمین است تا نقشه های شوم خود را اجرایی کند لذا می بایست هم اکنون همه پشت سر رهبر انقلاب باشیم تا از کیان ایران و ملت دفاع کنیم.

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید ضعف ها و مشکلات و نقدهایمان را بر اساس اصول مشخص و برادرانه مطرح کنیم؛ یکی از مشکلات اساسی وجود ربا است که امروزه اقتصاد کشور را آلوده کرده است و این مهم در حالیست که این موضوع در قرآن کریم جنگ با خدا معرفی شده است.

وی ادامه داد: در برخی از کشورهای پیشرفته و غیرمسلمان مانند هلند کمترین ربا و سود را شاهد هستیم؛ این مهم در حالیست که کشورمان که دارای نظام اسلامی است اما به نحوی عمل کرده ایم که صاحبان پول و ثروت بانک ها و موسسات را دلال خود کرده و بعضا 20 درصد مردم سود و ربا می گیرند. اگر این سودها که خون مردم را در شیشه می کند و برخی را ورشکست و خانه نشین می کند، ربانیست پس معنای آن چیست؟.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بر اساس ارزیابی های کارشناسی فقط در دو منطقه مرفه نشین تهران 147 هزار نفر بدون آن که شغل داشته باشند پول های کلان خود را به بانک ها سپرده و با سود ربا آن زندگی می کنند. تعجب می کنم چرا مراجع عظام در این خصوص تذکر نمی دهند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین برخی از سیاسیون و مدیران در قابل کادو و هدیه آلوده به رشوه شده اند و این امر بستر هر نوع سودجویی و اختلاس را فراهم می کند. حضرت علی (ع) در این رابطه می فرمایند در زمان مسئولیت هدیه نپذیرید.

صباغیان بافقی با اشاره به اینکه در چین مجازات اعدام و در کشورهای غربی عزل افراد، کوچکترین مجازات برای مسئولان رشوه خوار است اما در کشورمان چطور رفتار می شود، گفت: برای اصلاح کشور باید مجلس شورای اسلامی وارد عرصه شود زیرا قوه مقننه در راس امور است و ابزار لازم را در دست دارد اما متاسفانه بجای پرداختن به مسائل اساسی، به موضوعات حاشیه ای و منطقه ای پرداخته می شود و به همین دلیل امروزه قوه مقننه آرام آرام از صحنه تصمیم سازی و تصمیم گیری کنار گذاشته می شود.

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه توجه نمی شود که تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی نمادی به حاشیه راندن مجلس شورای اسلامی است؛ وقتی مجلس نتواند از ابزارهای قانونی برای رفع مشکلات قانونی استفاده کند، برایش تصمیم می گیرند و این مهم موضوعی است که در دو سال قبل نسبت به آن هشدار دادم.

وی با اشاره به اینکه باید برای شورای هماهنگی اقتصادی مدت زمان کاری مشخص شود تا مجلس به حاشیه رانده نشود، ادامه داد: اگر این امر رعایت نشود آثار مخرب آن و هزینه های سنگین آن مشخص می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در این خصوص بیشتری تقصیر بر عهده هیات رییسه مجلس است، تصریح کرد: شاید تا روزی که رهبر انقلاب با درایتشان حواسشان به امور است مشکلی پیش نیاید.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: تضعیف هر نهادی در جمهوری اسلامی  به صلاح نیست؛ متاسفانه در این خصوص مجلس هر رزو نقشی که بر عهده دارد ضعیف تر می شود لذا نمایندگان باید تلاش کنند این امانت را به درستی به آیندگان تحویل دهند.

نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تشکیل هیات نظرات بر اجرای سیاست های کلی امری لازم است و این هیات باید به شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام کمک و مشورت دهد ولی نباید دستگاه جدیدی در کنار شورای نگهبان ظهور کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود در شرایط سخت اقتصادی اگر نمی توانیم برای مردم کار قابل توجهی انجام دهیم، حداقل همانند رییس جمهور کرواسی و آمریکای لاتین، مسئولان نیز 30 الی 50 درصد حقوق خود را کاهش دهند؛ نمایندگان باید به این کمپین بپیوندند و اینجانب نیز 50 درصد حقوقم را تا زمان بهبوبد شرایط نخواهم گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet