هدر موبایل
1397/09/27 11:22:06
سرویس صحن
امیرآبادی فراهانی در نطق میان دستور:

خصوصی‌سازی در کشور به بلای جان کارگران و سرمایه مملکت تبدیل شده است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان امور استخدامی باید نسبت به شفافیت حقوق مسئولان و مقامات اقدام کند، گفت: خصوصی‌سازی در کشور به بلای جان کارگران و سرمایه مملکت تبدیل شده است.
خصوصی‌سازی در کشور به بلای جان کارگران و سرمایه مملکت تبدیل شده است عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان امور استخدامی باید نسبت به شفافیت حقوق مسئولان و مقامات اقدام کند، گفت: خصوصی‌سازی در کشور به بلای جان کارگران و سرمایه مملکت تبدیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/62421.jpg خصوصی‌سازی,در,کشور,به,بلای,جان,کارگران,و,سرمایه,مملکت,تبدیل,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز (سه شنبه 27 آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت به مناسبت سالروز وفات کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) گفت: یاد و خاطره شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی می دارم و این روز را به همه حوزویان و دانشگاهیان تبریک می گویم و امیدوارم حوزه و دانشگاه با تلاش شبانه روزی و وحدت بیشتر بتوانند در راستای حل مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مردم گام بردارند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز وضعیت معیشت مردم مناسب نیست و بسیاری از خانواده ها با کاهش ارزش پول ملی سرمایه هایشان کاهش یافته و مشکلات بسیاری برای آنها ایجاد شده است. مجلس می تواند در بهبود شرایط نقش آفرینی کند و مشکلات را به حداقل برساند.

وی با بیان اینکه بودجه سال 98 به زودی از سوی دولت به مجلس تقدیم می شود و رسیدگی به آن در نهاد قانونگذاری شروع خواهد شد، اظهار کرد: مجلس باید اقدام جدی در رفع مشکلات مردم داشته و در بودجه سال آینده به خانواده های کم درآمد از جمله خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام (ره)، بهزیستی، فرهنگیان، کارگران، بازنشستگان و نیروهای مسلح توجه ویژه داشته باشد و برای اجرای طرح تحول سلامت که با اجرای نادرست آن هزاران میلیارد تومان بدهی به بار آمد و باعث بی اعتبار شدن دفترچه های بیمه شد، فکر اساسی کند، در غیر این صورت در سال 98 نیز شاهد فقیرتر شدن فقرا و سرمایه دارتر شدن سرمایه داران هستیم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان یکی از قوانین بسیار خوبی است که در مجلس تصویب شد، اما متاسفم برای کسانی که برای دور زدن قانون به سراغ ولی فقیه رفتند و به قول مقام معظم رهبری حکم ولایت فقیه به یادشان افتاد.

دستگاه‌ها در اجرای سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری پیش قدم نیستند

امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه چرا در اجرای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری، دستگاه ها پیش قدم نیستند، خاطرنشان کرد: متاسفانه دستگاه های کشور برای صدور مجوز نگه داشتن دوستان و رفقای هم حزبی خود، سر و دست می شکنند. مقام معظم رهبری به مسئولان نظام اعتماد دارند، اما نباید از این اعتماد سوءاستفاده کرد.

وی با طرح این سوال که با رفتن دو معاون وزیر چه ثلمه ای به اسلام و انقلاب وارد می شود، ادامه داد: چرا باید برای ادامه کار مدیران کل صداوسیما در استان ها درخواست مجوز شود؟ در حالی که در همان استان ها، استاندار و شهردار مرکز به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان خداحافظی کردند.

اگر منویات مقام معظم رهبری عملیاتی می شد، قطعاً بسیاری از مشکلات کنونی کشور را نداشتیم

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه باید همگی به منویات مقام معظم رهبری عمل کنیم، عنوان کرد: اگر منویات ایشان عملیاتی می شد، قطعاً بسیاری از مشکلات کنونی کشور را نداشتیم، در نیروهای مسلح که منویات ایشان عملیاتی شد، پیشرفت های بسیاری حاصل شد اما از آنجا که در خودروسازی و اقتصاد  جناح بازی و سیاست بازی اجازه نمی دهد مشکلات بسیار است.

در واگذاری‌ها به اهلیت توجه نمی‌شود

وی با بیان اینکه خصوصی سازی در کشور به بلای جان کارگران و سرمایه مملکت و دولت تبدیل شده است، تاکید کرد: در واگذاری‌ها اهلیت را در نظر نمی گیرند و واگذاری ها به نفع مردم نیست. من از وزیر اقتصاد می خواهم به این موضوع ورود کرده و تغییرات لازم را اعمال کند.

امیرآبادی ضمن تشکر از قوه قضائیه به دلیل برخورد و مبارزه با مفسدان، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد با دانه درشت ها و مسببین اصلی که با تصمیمات غلط باعث کاهش سرمایه کشور شده اند و تعدادی را سرمایه دارتر کرده اند، برخورد جدی و بدون تعلل صورت گیرد. امروز کشور جولانگاه نوکیسه ها و تازه به دوران رسیده ها، آقازاده ها، دامادها، عمه زاده ها، خاله زاده ها و اقوام برخی از مسئولان شده است.

در واگذاری پست‌ها به شایسته سالاری و سوابق افراد توجه کرد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: باید در واگذاری پست ها به شایسته سالاری و سوابق افراد توجه کرد نه به ارتباط به فلان مقام و مسئول و وزیر. بخش عمده ای از گرانی های امروز دست دولت بوده و هست، اکثر پالایشگاه ها و پتروشیمی ها که مواد اولیه کارخانه ها را تامین می کنند، در اختیار چند وزیر بیشتر نیست.

وی با بیان اینکه دولت باید در تامین مواد اولیه کارخانجات تلاش کند تا این گرانی ها به وجود نیاید، ادامه داد: مردم می پرسند چرا با ارزان شدن دلار نه تنها کالاها ارزان نشد، بلکه گرانتر هم شد! آیا مقصر این موضوع وزرایی که پتروشیمی ها و پالایشگاه ها را در اختیار دارند، نیستند؟

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: بخش عمده ای از خصولتی ها تحت نظر وزرای صنعت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نفت و دفاع است.

وی با بیان اینکه تنظیم بازار و نظارت بر کالاها مشکل دیگر کشور است، خاطرنشان کرد: از وزیر راه و شهرسازی می خواهم هر چه سریعتر نسبت به حل مشکل فرودگاه قم و تعیین تکلیف سرمایه گذاران این فرودگاه اقدام کند و به قانون بودجه سال 98 درخصوص جمع آوری و انتقال راه آهن از داخل شهر قم اقدام نماید.

سازمان امور استخدامی نسبت به شفافیت حقوق مسئولان و مقامات اقدام کند

عضو هیات رئیسه مجلس در پایان یادآور شد: سازمان امور استخدامی باید نسبت به شفافیت حقوق مسئولان و مقامات جهت اطلاع مردم و اجرای ماده 29 قانون برنامه ششم اقدام کند. امروز از هر زمان دیگری به وحدت و انسجام نیاز داریم و باید در مقابل کج روی ها و انحرافات بایستیم و مبارزه کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet