هدر موبایل
1397/09/27 11:42:54
سرویس سیاسی
گزارش خانه ملت:

ماجرای منتفی شدن استیضاح ظریف در کمیسیون امنیت ملی مجلس چه بود؟

قاضی‌پور اذعان دارد که ذوالنور با طرح اظهاراتی به نقل از آیت الله مکارم استیضاح ظریف را حرام دانسته اما ذوالنور این اظهارات را کذب محض دانست و گفت: آیت‌الله مکارم تنها تاکید کردند که این استیضاح‌های مکرر به صلاح کشور نیست.
ماجرای منتفی شدن استیضاح ظریف در کمیسیون امنیت ملی مجلس چه بود؟ قاضی‌پور اذعان دارد که ذوالنور با طرح اظهاراتی به نقل از آیت الله مکارم استیضاح ظریف را حرام دانسته اما ذوالنور این اظهارات را کذب محض دانست و گفت: آیت‌الله مکارم تنها تاکید کردند که این استیضاح‌های مکرر به صلاح کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201812109494772863.jpg ماجرای,منتفی,شدن,استیضاح,ظریف,در,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس,چه,بود؟ Icana

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح دلیل از دستور کار خارج کردن طرح استیضاح وزیر امور خارجه، گفت: آقای ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اظهاراتی به نقل از آیت‌الله مکارم شیرازی از نمایندگان خواست تا امضای خود را از طرح استیضاح وزیر امور خارجه پَس بگیرند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی این اظهارات را شایعه‌ دانست و تصریح کرد: به نظر می‌رسد این مسائلی که از زبان آقای ذوالنور مبنی بر حرام بودن استیضاح وزیر امور خارجه مطرح شد، شایعه‌ باشد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیت‌الله مکارم شیرازی می‌توانند در این خصوص اظهار نظر و شفاف سازی کنند، گفت: متاسفانه آقای ذوالنور با لابی‌‌های گسترده برخی از نمایندگان را مُجاب کرد تا امضای خود از طرح استیضاح وزیر امور خارجه پَس بگیرند.

ذوالنور اظهارات قاضی‌پور را تکذیب کرد/ آیت‌الله مکارم استیضاح‌های مکرر را به صلاح کشور نمی‌داند

مجتبی ذوالنوری با توجه به مباحث مذکور به خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت توضیحاتی را ارایه داد و گفت: من بیان آیت‌الله مکارم را نقل کردم مبنی بر اینکه «این استیضاح‌های مکرر به صلاح کشور نیست» لذا صحبتی در مورد حرام بودن استیضاح آقای ظریف مطرح نشده است بنابراین آنچه نقل شده کذب محض است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آیت الله مکارم چندی پیش فرمودند که «استیضاح‌های مکرر دولت را تضعیف می‌کند و این نوع استیضاح‌ها مصلحت نیست؛ مجلس از استیضاح‌های مکرر خویشتن داری کند.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نمایندگان نیز خود تصمیم گرفتند که امضاهایشان از طرح استیضاح وزیر امور خارجه را پَس بگیرند، اختیارات نمایندگان قائم به فرد است لذا خودشان تصمیم می‌گیرند که چه موضوعاتی را در مجلس دنبال کنند./

خبرنگار ؛ فاطمه رضایی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet