هدر موبایل
1388/07/03 15:36:00
سرویس اقتصادی
مرکز پژوهشهای مجلس تاکید کرد:

گزارش شاخص‌های اجرایی تحقق اهداف اصل 44 نیازمند بازنگری است

**مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی گزارش منتشر شده تحت عنوان «تدوین شاخص‌های اجرایی تحقق اهداف سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی» را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهشها، دفتر مطالعات اقتصادی این مرکز در پاسخ به درخواست "شهبازحسن پور" نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نتایج حاصل از بررسی شاخص‌های اجرایی تحقق اهداف سیاست کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی که در قالب یک گزارش توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر شده، خاطرنشان ساخت که علاوه بر ایراد وارده به جزییات گزارش، کلیات و چارچوب آن نیز دارای ایراد است، به گونه‌ای که اهداف مصرح در سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی با هدف تعیین شده در این گزارش تفاوت دارد.

به بیان دیگر، این گزارش به نوعی به دنبال ارزیابی عملکرد قانون مزبور است و نه ارزیابی تحقق اهداف آن، به علاوه اکثر شاخص‌های تهیه شده به نوعی حتی قابلیت ارزیابی عملکرد قانون مزبور را نداشته و با سیاست‌های مربوطه نیز همخوانی ندارند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص‌هایی که در این راستا تهیه می‌شوند باید با توجه به سطوح بهره‌برداری و سطح اطلاعات مخاطب باشند.

مرکز پژوهشها در پایان اظهارنظر خود، گزارش تهیه شده را نیازمند بازنگری دانست و افزود: تنها در این صورت است که این شاخص می‌تواند به عنوان یک مستند مناسب برای ارزیابی تحقق اهداف سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی مورد استفاده قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet