هدر اصلی
1397/09/30 12:44:52
سرویس فرهنگی
سعیدی:

بودجه ریاضتی مشکلات حوزه فرهنگ را حل نمی‌کند/ اختصاص 5 درصد کل بودجه به حوزه فرهنگ معقول است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه ۵ درصد از کل بودجه کشور باید به حوزه فرهنگ اختصاص یابد، افزود: بودجه ریاضتی مشکلات حوزه فرهنگ را حل نمی‌کند.
بودجه ریاضتی مشکلات حوزه فرهنگ را حل نمی‌کند/ اختصاص 5 درصد کل بودجه به حوزه فرهنگ معقول است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه 5 درصد از کل بودجه کشور باید به حوزه فرهنگ اختصاص یابد، افزود: بودجه ریاضتی مشکلات حوزه فرهنگ را حل نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44059.jpg بودجه,ریاضتی,مشکلات,حوزه,فرهنگ,را,حل,نمی‌کند/,اختصاص,5,درصد,کل,بودجه,به,حوزه,فرهنگ,معقول,است Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت نسبت به کاهش 4 درصدی اعتبارات فرهنگی در بودجه 98 انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بودجه فرهنگی هیچ وقت در اولویت دولت ها نبوده و بودجه اقتصادی در اولویت قرار گرفته  این در حالی است که اغلب مشکلات کشور نشات گرفته از بی توجهی به حوزه فرهنگ است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، غفلت دولت از حوزه فرهنگی را معضلی جدی خواند و افزود: بخش عمده ناهنجاری ها و مشکلاتی که کشور با آن دست و پنجه نرم می کند مربوط به پیش بینی اعتبارات اندک در حوزه فرهنگ است در این رابطه کمیسیون تلفیق در سال گذشته نه تنها بودجه فرهنگی را افزایش نداد بلکه نزدیک به 300 میلیارد ریال نیز کاهش داد و جای تاسف است که از سرانه فرهنگ کشور برداشته شود و به سرانه سایر بخش ها اضافه می شود.

بودجه ریاضتی مشکلات حوزه فرهنگ را حل نمی کند

وی با انتقاد از اینکه بودجه ریاضتی مشکلات حوزه فرهنگ را حل نمی کند، ادامه داد: ما به دنبال افزایش اعتبارات فرهنگی در بودجه 98 بودیم که متاسفانه در لایحه دولت نه تنها افزایش پیدا نکرد بلکه 4 درصد نیزکاهش یافت این در حالی بوده که فرهنگ حوزه زیربنای هر کشور است و به طور قطع عامل اصلی پیشرفت کشورهای پیشرفته در اولویت قرار گرفتن حوزه فرهنگ بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به عنوان مثال اگر به دنبال موفقیت در حوزه درمان، سلامت و بهداشت و درمان هستیم باید پیشگیری را در اولویت قرار دهیم و اگر به دنبال رفع آسیب های اجتماعی و فرهنگی که امروزه در حال افزایش بوده و جامعه را تهدید می کند هستیم باید دولت و مجلس توجه جدی به افزایش اعتبارات فرهنگی در بودجه 98 داشته باشد.

برخی درک و فهم درستی از حوزه فرهنگ ندارند

سعیدی با تا تاکید بر اینکه مسئولان اجرایی کشور باید دغدغه فرهنگی داشته و به فکر تقویت زیرساخت های فرهنگی باشند، گفت: متاسفانه برخی درک و فهم درستی از حوزه فرهنگ ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه 5 درصد از کل بودجه کشور باید به حوزه فرهنگ اختصاص یابد، افزود: متاسفانه سهم بودجه فرهنگی در لایحه بودجه 97، 6 دهم درصد بود و به نظر می رسد اختصاص 5 درصد کل بودجه کشور به حوزه فرهنگ معقول باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet