هدر موبایل
1397/09/28 16:26:53
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ذوالنور :

تغییر سن قانونی ازدواج اشکال شرعی دارد

عضو فراکسیون ولایی مجلس می گوید که طرح اصلاح سن ازدواج با شرع مغایرت دارد.عضو فراکسیون ولایی مجلس می گوید که طرح اصلاح سن ازدواج با شرع مغایرت دارد.
تغییر سن قانونی ازدواج اشکال شرعی دارد عضو فراکسیون ولایی مجلس می گوید که طرح اصلاح سن ازدواج با شرع مغایرت دارد.عضو فراکسیون ولایی مجلس می گوید که طرح اصلاح سن ازدواج با شرع مغایرت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201808101139838181.jpg تغییر,سن,قانونی,ازدواج,اشکال,شرعی,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت طرح اصلاح سن ازدواج این روزها در مجلس از موارد پرحاشیه است. فراکسیون زنان به عنوان پیگیری کننده اصلی طرح درباره طرح سکوت می کنند و می گویند مخالفت ها با طرح به اندازه ای است که ترجیح می دهند در سکوت کارهای آن را پیش ببرند.

مجتبی ذوالنوری ، نماینده مردم قم و عضو فراکسیون ولایی مجلس در گفت و گو با جمهوریت درباره این طرح می گوید: تغییر سن ازدواج در قانون اشکال شرعی دارد.

وی در این خصوص تصریح دارد : شرع حدی به نام بلوغ برای دختر و پسر گذاشته است و طبق این معیار افراد تصمیم به ازدواج می گیرند و کسی نمی تواند حکمی شرع جواز آن را داده است ممنوع کند و دلیلی بر ممنوعیت وجود ندارد.

ذوالنوری خاطر نشان می کند: عوارض بالارفتن سن ازدواج در کشور مثبت نیست .

به گزارش جمهوریت طرح «افزایش حداقل سن ازدواج» که به «کودک‌همسری» معروف شده طرحی است که برای «جلوگیری از ازدواج کودکان» توسط فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی تدوین شده و ۶۷ نماینده در جلسه علنی در مهرماه، با وجود مخالفت برخی دیگر نمایندگان، خواستار ورود سریع‌تر مجلس به آن شدند.

این طرح که بر اساس آن، حداقل سن ازدواج برای دختران، ۱۶ و برای پسران ۱۸ سال پیش‌بینی شده و ازدواج برای دختران زیر ۱۳ سال مطلقا ممنوع خواهد شد، باید در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی بررسی شود.

بیشتر بخوانید:

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet