هدر موبایل
1397/09/30 13:30:00
سرویس اقتصادی
حسینی:

دولت در سال آینده 92 هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر می کند

محمدحسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس میزان اوراق مشارکت دولت در سال آینده برای بخش های مختلف را تشریح کرد.
دولت در سال آینده 92 هزار و 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر می کند محمدحسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس میزان اوراق مشارکت دولت در سال آینده برای بخش های مختلف را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg دولت,در,سال,آینده,92,هزار,و,500,میلیارد,تومان,اوراق,مشارکت,منتشر,می,کند Icana

محمدحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جزییات لایحه بودجه سال 98، گفت:  در بند د تبصره ۴ لایحه سال 98 تاکید شده است که  در صورت عدم تحقق منابع حاصل از ارزش صادرات نفت خام میعانات گازی موضوع ردیف درآمدی ۲۱۰۱۰۱ و ۲۱۰۱۰۹ به دولت اجازه داده می شود مابه التفاوت عملکرد ردیف های فوق تا سقف ۱۶۹ هزار میلیارد تومان به صورت ماهانه از محل منابع صندوق توسعه ملی برداشت کند و این برداشت بازگشت از منابع محسوب می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس بیان داشت: در این لایحه اجازه داده شده است که برای تامین 15 درصد سهم تسهیلات خارجی برای طرح های ریلی و صنعت آب و برق از محل صندوق توسعه ملی برداشت شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان با اشاره به انتشار اوراق مالی اسلامی گفت: در سال 98  اجازه انتشار اوراق مالی اسلامی تا سقف 4.500 میلیارد تومان برای شرکت های دولتی، مبلغ ۲۹ هزار میلیارد تومان برای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای و  مبلغ 5.500 میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی برای شهرداری ها داده شده است.

اوراق مشارکت

 

وی ادامه داد: همچنین  13هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی با سررسید سه ساله برای  فروش و واریز به ردیف درآمدی ۳۱۰۱۰۲۳ بابت تادیه طلب طلبکاران و  ۲ هزار میلیارد تومان برای تسویه بدهی قطعی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی تا پایان سال ۹۷ و 10 هزار میلیارد اسناد خزانه کمتر از یکسال برای اعتبارات استانی منتشر می شود.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه  5 هزار میلیارد برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سر رسید شده اوراق مالی اسلامی در سال آینده منتشر می شود، گفت: 3.500 میلیارد تومان اوراق اسلامی برای میادین نفتی و مشترک (ریالی و مبلغ ۳ میلیارد دلار اوراق ارزی) منتشر می شود همچنین در انتهای این تبصره بند (م) موضوع اجرای سیاست پولی - مدیریت نرخ سود و کنترل تورم موضوع انجام عملیات بازار باز خرید وفروش اوراق مالی اسلامی در نظر گرفته شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه  فروش اوراق مالی در بازار ثانویه و قیمت های کشف شده در بازار تا سقف 20 هزار میلیارد تومان  در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: همچنین  وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز اجازه دارد نسبت به تأسیس نهاد واسط با مدیریت و مالکیت دولت با استفاده از نهادهای واسط موضوع قانون توسعه ابزار مالی اقدام کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس عنوان کرد:مرجع رسیدگی و تأیید بدهی های موضوع بند (و) این تبصره 5 و بدهی و مطالبات موضوع بند (پ) ماده یک قانون رفع موانع تولید توسط سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی تعیین می شود.

بیشتر بخوانید:

لایحه بودجه ۹۸ یکشنبه آینده به مجلس تقدیم می شود​

دولت با بودجه ای منطقی می تواند سال ۹۸ را پشت سر بگذارد

ادغام سه سناریو برای بودجه ریزی سال ۹۸​

هزینه های کشور در بودجه 98 کاهش یابد/

پایان پیام

خبرنگار: مهدیه قربانی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet