هدر اصلی
1397/10/01 07:46:09
سرویس سیاسی
هاشم‌زایی:

افزایش مشارکت سیاسی و تحزب‌گرایی از مزیت‌های استانی شدن انتخابات مجلس است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد افزایش مشارکت های سیاسی و همچنین گام برداشتن به سمت تحزب گرایی از مزیت های استانی شدن انتخابات مجلس است.
افزایش مشارکت سیاسی و تحزب‌گرایی از مزیت‌های استانی شدن انتخابات مجلس است عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد افزایش مشارکت های سیاسی و همچنین گام برداشتن به سمت تحزب گرایی از مزیت های استانی شدن انتخابات مجلس است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101780159768.jpg افزایش,مشارکت,سیاسی,و,تحزب‌گرایی,از,مزیت‌های,استانی,شدن,انتخابات,مجلس,است Icana

عبدالرضا هاشم‌زایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  در خصوص طرح استانی–شهرستانی شدن انتخابات قوه مقننه که در کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در حال بررسی است، گفت: طرفداران استانی شدن انتخابات مجلس اعتقاد دارند که نمایندگان بر این اساس می توانند ملی تر فکر کنند و تصمیم بگیرند.

امروزه نمایندگان درصدد رفع امور اجرایی هستند تا قانونگذاری

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در واقع مردم همواره خواسته هایی مانند رفع مشکلات شهرستانی را از نمایندگان مطالبه می کنند در حالی که این امور مربوط به دستگاه مجریه است.

استانی شدن انتخابات موجب کاهش تحرکات مالی می شود

وی با اشاره به اینکه برخی اعتقاد دارند در حوزه های انتخابیه کوچک، افراد پولدار یا قومیت ها می توانند به نتیجه مطلوب تری در انتخابات دست یابند اما با استانی شدن انتخابات این مهم برطرف می شود، ادامه داد: در قانون پیش بینی اخذ رای اولیه 10 الی 20 درصدی از حوزه انتخابیه شهرستان شده که این مهم باز هم نمایندگان را دچار مشکل می کند و در ادامه راه به مسائل اجرایی درگیر می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه استانی شدن انتخابات تحرکت مالی را کاهش می دهد، اظهار کرد: این مهم در حالیست که نمایندان با کسب آراء بیشتری به قوه مقننه راه پیدا می کنند.

افزایش مشارکت سیاسی و تحزب‌گرایی از مزیت‌های استانی شدن انتخابات مجلس است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استانی شدن انتخابات زمینه فعالیت بیشتر جریان های سیاسی را افزایش می دهد، خاطرنشان کرد: در واقع یکی از مزیت های استانی شدن انتخابات افزایش مشارکت های سیاسی و همچنین گام برداشتن به سمت تحزب گرایی است./

خبرنگار ؛ محمدجواد یافتیان
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet