حلول ماه ربیع الاول
1397/09/30 11:39:57
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه عنوان کرد:

چند طرح برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی روی میز کمیسیون فرهنگی مجلس/ خروجی یک طرح خواهد بود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه چند طرح با محوریت حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی به این کمیسیون ارجاع شده، می‌گوید دنبال یک طرح خروجی هستیم.
چند طرح برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی روی میز کمیسیون فرهنگی مجلس/ خروجی یک طرح خواهد بود سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه چند طرح با محوریت حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی به این کمیسیون ارجاع شده، می‌گوید دنبال یک طرح خروجی هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201807102848174472.jpg چند,طرح,برای,حمایت,از,پیام‌رسان‌های,داخلی,روی,میز,کمیسیون,فرهنگی,مجلس/,خروجی,یک,طرح,خواهد,بود Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه چند طرح با محوریت حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی در کمیسیون فرهنگی مجلس وجود دارد، گفت: این طرح‌ها فعلا در کمیته‌ مربوطه در دست بررسی است و هنوز هیچکدام در دستور کمیسیون نیامده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت شود زیرا امروز به‌هم‌ریختگی مدیریتی، هم به لحاظ سیستم مدیریت و هم به لحاظ تولید محتوا در فضای مجازی، مخصوصا در حوزه مدیریت پیام‌رسان‌ها وجود دارد و بحث جدی سرورها و مباحثی که پیرامون آن اتفاق افتاد، تشنجی در این حوزه ایجاد کرده است.

توان ایجاد یک پیام‌رسان‌ بومی برای رقابت با تلگرام

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به یک سر و سامانی دراین حوزه رسید، ادامه داد: با توجه به دانش کشور در این زمینه و نیروی انسانی غنی، باید بتوانیم در حوزه پیام‌رسان‌های داخلی به یک منشاء قانونی هم از نظر قانونی و هم از منظر تولید داخلی در حوزه پیام‌رسان‌ها رسید.

وی تاکید کرد: می‌توانیم یک پیام‌رسان‌ بومی که هم قدرت رقابت با تلگرام و سایر پیام‌رسان‌های وارداتی داشته باشد و هم امنیت و آرامش برای کاربران و هم استفاده از ظرفیت داخلی را پررنگ کند، ایجاد شود؛ لذا طرح‌هایی که در دستور کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس است عمدتا بر مبنای این محورها است.

عملکرد پیام‌رسان‌های داخلی موفق نبوده است

عضو فراکسیون روحانیت مجلس افزود: البته سیاست کمیسیون فرهنگی مجلس آن است که طرح‌ها تجمیع شوند و به یک نتیجه برسند؛ یعنی خروجی قطعا یک طرح برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی خواهد بود.

آزادی‌خواه با بیان اینکه عملکرد پیام‌رسان‌های داخلی موفق نبوده است، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس به دنبال آن است که برای آنها موفقیت ایجاد و تقویت‌شان کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رغبت عمومی باید ایجاد شود و به همین منظور، دستگاه‌های متولی باید ملزم به اجرای برخی امور و برنامه‌ها شوند؛ ضمن آنکه بسترسازی شود، خلاءهای قانونی احصا و برطرف شود و الزام ایجاد شود تا دولت حمایتی از پیام‌رسان‌های داخلی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet