حلول ماه ربیع الاول
1397/09/30 15:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیته سیاست خارجی فراکسیون امید:

ترامپ با کنگره آمریکا درگیر می شود

میرزایی گفت :با توجه به آغاز به کار کنگره در سال آتی ، ترامپ برای پیشبرد برخی از اهدافش با مانع مجلس نمایندگان روبرو خواهد شد، چرا که اکثریت آن در دست دموکرات‌ها است.
ترامپ با کنگره آمریکا درگیر می شود میرزایی گفت :با توجه به آغاز به کار کنگره در سال آتی ، ترامپ برای پیشبرد برخی از اهدافش با مانع مجلس نمایندگان روبرو خواهد شد، چرا که اکثریت آن در دست دموکرات‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/125811.jpg ترامپ,با,کنگره,آمریکا,درگیر,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ جلال میرزایی رییس کمیته سیاست خارجی فراکسیون امید گفت: با انسجام حداکثری در کنار شایسته‌سالاری می‌توان کارآمدی خود را افزایش داد.

وی با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری به مسئولان درباره توطئه‌های دشمن در سال ۱۳۹۸ بیان کرد: برخی از تحلیلگران مسائل آمریکا معتقدند که ترامپ در سال آینده تحت فشار بیشتری قرار می‌گیرد، وضعیت اقتصادی که در چند سال اخیر در آمریکا رو به رشد بوده است متوقف می‌شود و از سوی دیگر طرح‌های آمریکا در سیاست خارجی توفیق چندانی نداشته است.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر با توجه به آغاز به کار کنگره، ترامپ برای پیشبرد برخی از اهدافش با مانع مجلس نمایندگان روبرو خواهد شد، چرا که اکثریت آن در دست دموکرات‌ها است.

بیشتر بخوانید:

وی اظهار کرد: از سوی دیگر تحقیقات مولر؛وکیل ترامپ در حال وارد شدن به فاز جدیدی است و ترامپ تحت فشار بیشتری قرار می‌گیرد. اعترافاتی که اخیرا وکیل ترامپ داشته و گفته است دیگر نمی‌تواند دروغ بگوید عرصه را به ترامپ تنگ‌تر خواهد کرد. از سوی دیگر ترامپ قبلا اعلام کرده بود که ایران به زودی برای مذاکره با من تماس می‌گیرد ولی این اتفاق نیفتاد بلکه با تدابیر دولت در بحث چالش‌های ارزی نیز به ثبات رسیده‌ایم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از سوی دیگر سازوکار مالی اروپایی‌ها ظرف چند هفته دیگر اجرایی می‌شود که این گشایشی برای ایران خواهد بود. تمام این عوامل باعث می‌شود تا ترامپ در موقعیت سخت‌تری قرار گیرد؛ لذا ممکن است تحت تاثیر عربستان سعودی و اسرائیل دست به ماجراجویی جدیدی بزند.

جلال میرزایی

 

وی با بیان این‌که «از نظر من بیانات رهبری نیز با توجه به این مسائل بوده است تا مسئولان آماده‌تر شوند»، گفت: دیپلماسی ما باید در این شرایط فعال‌تر شود و با اروپایی‌ها و قدرت‌های موثر رایزنی گسترده‌ای داشته باشد. ما باید روابط خود را با همسایگان‌مان بهبود ببخشیم.

وی در پاسخ به این سوال که پرهیز از اظهارات تفرقه‌افکنانه و فاصله گرفتن از حواشی چقدر در رویارویی با دشمن موثر است؟ بیان کرد: از نظر بنده دولت باید به ماجراجویان و تفرقه‌افکنان داخلی عادت کند و در تصمیم‌گیری‌های خود باید به دنبال دست یافتن انسجام حداکثری باشد.

بیشتر بخوانید:

به گزارش ایسنا این عضو فراکسیون امید مجلس گفت: این طبیعی است که ما هیچ‌گاه به انسجام صددرصدی دست نمی‌یابیم، اما با انسجام حداکثری می‌توانیم در کنار شایسته‌سالاری کارآمدی خود را افزایش دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet