هدر موبایل
1397/10/01 13:10:00
سرویس سیاسی
کاظمی تاکید کرد:

زیرپا گذاشتن مقررات و توافقات از طرف آمریکا یک زنگ خطر جدی برای دنیا

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی معتقد است که خروج آمریکا از پیمان های بین المللی و قراردادهای دوجانبه و چندجانبه باعث بی اعتباری آنها می شود.
زیرپا گذاشتن مقررات و توافقات از طرف آمریکا یک زنگ خطر جدی برای دنیا نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی معتقد است که خروج آمریکا از پیمان های بین المللی و قراردادهای دوجانبه و چندجانبه باعث بی اعتباری آنها می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105168134296.jpg زیرپا,گذاشتن,مقررات,و,توافقات,از,طرف,آمریکا,یک,زنگ,خطر,جدی,برای,دنیا Icana

محمد کاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  بااشاره به موضوع خروج آمریکا از پیمان های بین المللی به خصوص INFگفت:آمریکا با خروج از برجام عملاً به دنیا اعلام کرد که به هیچ ضوابط ، مقررات،تعهدات،پیمان ،امضا و هیچگونه قول و قراری پایبند نیست.

خروج آمریکا از پیمان های بین المللی و قراردادهای دوجانبه و چندجانبه باعث بی اعتباری آنها می شود

وی افزود:با توجه به اینکه آمریکا قدرت سیاسی و اقتصادی در دنیا است،این پایمال کردن حقوق طرف مقابل  و زیرپا گذاشتن مقررات و توافقات یک زنگ خطر بسیار جدی برای دنیا است؛یعنی همه پیمان های بین المللی وقراردادهای دوجانبه و چندجانبه  بی اعتبار می شوند. 

نماینده مردم ملایر درمجلس با بیان اینکه در واقع ماهیت این قراردادها و پیمان ها است،مطرح کرد:وقتی که دو کشور اختلافی پیدا می کنند،با هم پیمان می‌بندد و وقتی دوکشور به یک مطلب مشترک می‌رسند که نیازمند هستند؛ دور میز مذاکره می نشینند و پیمان و قرارداد می بندند و وقتی که تصادم و تضاد منافع پیش می آید؛ برای اینکه جنگ ،دعوا و اختلاف نشود می نشینند و با هم قرن های بین المللی  تقویت صلح و آرامش در داردادی را تنظیم می‌کنند.

عضوفراکسیون امید مجلس بابیان اینکه آمریکا با این قانون شکنی ها اعلام میکند که به هیچ پیمانی پایبند نیست،اظهار کرد:به اعتقاد من هیچ کشوری نبایستی با آمریکا قرارداد تجاری،سیاسی و بین المللی ببندد و اینکه آمریکا ثابت کرده است که تابع هیچ یک از مقررات نیست.

بیشتر بخوانید:

آمریکا دیگر مرکز دنیا نیست

وی با بیان اینکه خروج آمریکا از این پیمانی که با روسیه (شوروی سابق) داشته،مانند خروج از برجام غیرقانونی است،تاکید کرد: قاعدتاً در بحث موشک های دوربُرد و میان‌بُرد این در واقع قرارداد دوجانبه است که فسخ و خروج از قرارداد بدون توافق و همراهی طرف اول،بدون فسخ قرارداد و بدون بی اعتبار شدن مفاد این پیمان توسط طرفین خروج از آن امکان پذیر نیست و این خروج ،مانند خروج از برجام غیرقانونی است.

کاظمی معتقد است؛به حال مردم آمریکا بایستی تاسف خورد که چنین انتخابی کردند،مردم آمریکا دست به انتخاب فردی زدند که به قانون جنگل معتقد است معتقد است هر که زورش بیشتر بود می‌تواند قانون شکنی کند و هرقدمی که می خواست بردارد و این عوارض و عواقب زیانباری برای همه دنیا دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آمریکا از کشورهای داعیه دار حقوق بشر است،افزود:ادعای پوچی است که آمریکا باید حرف آخر را بزند،امروز دیگر مرکز دنیا آمریکا نیست،همه چیز در دنیا آمریکا نیست؛امروز ما ثابت کردیم که می توانیم روی پای خود بایستیم دنیا هم همینطور. الان اروپا راهش را از آمریکا جدا کرده است و راه خودش را می رود.

ایران هیمنه و قدرت پوشالی آمریکا را درهم شکسته است

عضوفراکسیون امید مجلس با بیان اینکه بزرگترین هنر کشورما این بود که هیمنه و قدرت پوشالی آمریکا را درهم شکستیم، تصریح کرد:مانند پهلوان و یا قلدری که زمین می خورد دیگردر اذهان عمومی می مرد؛ آمریکا هم امروز هیمنه اش از بین رفته است و شاید داغ ،ناراحتی و غم آمریکا از ایران همین است که کشور کوچکی در مقایسه با جمعیت و سرزمین آمریکا ؛توانسته این قدرت را به زانو دربیاورد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:الان ترامپ حیران است و این سرگردانی و حیرانی باعث شود که دست به برخی اقدامات خلاف قانون،خلاف حقوق بین المللی،خلاف دیپلماسی،خلاف تعهدات در سطح دنیا بزند و این برای مردم آمریکا و حیثیت مردم آمریکا به شدت لطمه است.

به گزارش خانه ملت؛ دونالد ترامپ در ادامه خروج از توافقات بین‌المللی،ماه گذشته بدون ارائه هیچ سندی، روسیه را به نقض "پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد" متهم کرد و گفت در صورتی که روسیه و چین با یک پیمان جدید موافقت نکنند،آمریکا به زودی از آن خارج خواهد شد.از سوی دیگر پوتینرئیس جمهور روسیه، نیز اعلام کرده خروج آمریکا از معاهده منع گسترش موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد بدون پاسخ نخواهد ماند.

گفتنی است؛ پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌بُرد در سال 1987 میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سابق منعقد شد و یکی از اقدامات اساسی در جهت تنش‌زدایی دوران جنگ سرد بود. این پیمان در 8 دسامبر آن سال در واشنگتن به امضای رونالد ریگان، رئیس‌جمهور وقت آمریکا و میخائیل گورباچف، رهبر وقت اتحاد جماهیر شوروی رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet