هدر موبایل
1397/09/30 12:35:00
سرویس اجتماعی
محمودی شاه‌نشین:

شهرداری تجهیز امکانات آتش‌نشانی را در اولویت قرار دهد/ ضرورت تعریض معابر باریک پایتخت برای عبور و مرور خودروهای سنگین آتش‌نشانی

عضو کمیسیون شوراها در مجلس از شهرداری خواست تعریض معابر باریک پایتخت که اجازه عبور و مرور خودروهای سنگین آتش نشانی در زمان بحران را نمی دهد را در اولویت قرار دهد.
شهرداری تجهیز امکانات آتش‌نشانی را در اولویت قرار دهد/ ضرورت تعریض معابر باریک پایتخت برای عبور و مرور خودروهای سنگین آتش‌نشانی عضو کمیسیون شوراها در مجلس از شهرداری خواست تعریض معابر باریک پایتخت که اجازه عبور و مرور خودروهای سنگین آتش نشانی در زمان بحران را نمی دهد را در اولویت قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103552637131.jpg شهرداری,,تجهیز,امکانات,آتش‌نشانی,را,در,اولویت,قرار,دهد/,ضرورت,تعریض,معابر,باریک,پایتخت,برای,عبور,و,مرور,خودروهای,سنگین,آتش‌نشانی Icana

محمد محمودی شاه‌نشین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه شهرداری همزمان با صدور مجوز ساخت برج های بلند در پایتخت تجهیزات آتش نشانی مناسب را تهیه و تامین نکرده است، گفت: برخی برج ها از ارتفاع ماشین های آتش نشانی بلندتر بودند که با خرید تعدادی نردبان مجهز بخشی از مشکلات حل شده است.

نماینده مردم شهریار، قدس، ملارد در مجلس شورای اسلامی، افزود: البته وزارت کشور در استان ها نیز امکاناتی مانند نردبان های مجهز را برای آتش نشانی ها تامین کرده است.

برخی برج ها در کوچه هایی با عرض کمتر از 5 تا 6 متر ساخته شده اند که امکان ورود خودروهای سنگین آتش نشانی وجود ندارد

وی با انتقاد از اینکه برخی برج ها در کوچه هایی با عرض کمتر از 5 تا 6 متر ساخته شده اند که امکان ورود خودروهای سنگین آتش نشانی وجود ندارد، تصریح کرد: بنابراین عبور و مرور آتش نشانان و امدارسانی به سختی انجام می شود به گونه ای که آتش نشان در برخی موارد باید بیش از 90 تا 150 متر شلنگ را با خود حمل کنند.

شهردار تهران فرد متخصصی در حوزه شهرسازی است بنابراین باید رفع مشکلات سد راه امداد رسانی به مردم پایتخت در زمان بحران را در اولویت کاری خود قرار دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه شهرداری باید برای رفع این مشکلات برنامه مناسبی داشته باشد، گفت: شهردار تهران فرد متخصصی در حوزه شهرسازی است بنابراین باید رفع مشکلات سد راه امداد رسانی به مردم پایتخت در زمان بحران را در اولویت کاری خود قرار دهد.

محمودی شاه نشین با یادآوری اینکه شهردار تهران نباید اجازه ساخت برج های بلند در کوچه های باریک و کم عرض را بدهد، ادامه داد: در طرح تفصیلی ابتدا باید تعریض ها مورد توجه قرار گیرد سپس پروانه ساخت برج ها صادر شود.

واحدهای مسکونی اختلافی تعیین تکلیف شوند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، افزود: برخی از معابر تعریض شده است  اما واحدهای مسکونی اختلافی میان وراث بلاتکلیف مانده اند که عبور و مرور مردم و امدادرسانی را با مشکل مواجه کرده اند که در این رابطه نیاز است شهرداری رفع  این مشکلات را در کانون توجه قرار دهد تا در زمان بحران بحران ساز نشوند.

وی یادآور شد: اگر این واحدهای مسکونی صاحب ندارند با استفاده از قانون تملک اراضی مورد نیاز دولت سریع تر تعیین تکلیف شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: بنابراین شهرداری تهران باید معابر کم عرض و باریکی که اجازه عبور و مرور خودروهای آتش نشانی در زمان بحران را نمی دهد در اولویت تعریض قرار دهد.

محمودی شاه نشین ادامه داد: سالانه ردیفی در شهرداری تحت عنوان خدمات شهری تعریف می شود که نیاز است با استفاده از این ردیف تجهیزات مناسبی را برای مقابله با بحران خریداری کند.

دولت با مشکلات نقدینگی روبرو است و نمی تواند به شهرداری کمک کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، افزود: دولت با مشکلات نقدینگی روبرو است و نمی تواند به شهرداری کمک کند البته با توجه به اینکه ارزش افزوده به طور مستقیم به حساب شهرداری ها ورایز می شود شهرداری به عنوان نهادی که استقلال مالی دارد می تواند تامین تجهیزات ستادهای بحران و آتش نشانی را در اولویت قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet