هدر موبایل
1397/10/01 09:23:00
سرویس بین الملل
دیدار سفیر جمهوری عربی سوریه با امیرعبداللهیان:

امنیت و ثبات سیاسی سوریه ضامن بقای امنیت منطقه است.

عدنان حسن محمود سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.
امنیت و ثبات سیاسی سوریه ضامن بقای امنیت منطقه است. عدنان حسن محمود سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201812100539417011.jpg امنیت,و,ثبات,سیاسی,سوریه,ضامن,بقای,امنیت,منطقه,است. Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عدنان حسن محمود سفیر جمهوری عربی سوریه در تهران با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با تأکید بر ثبات و امنیت سیاسی سوریه در تحولات منطقه ای گفت: آرامش سوریه ضامن امنیت و ثبات بیشتر بقای منطقه خواهد بود.

وی روند تحولات سوریه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: «چشم انداز آینده سوریه روشن و مثبت است و موفقیت های مردم، نیروهای مسلح و رهبری سوریه افق جدیدی را برای این کشور بر مبنای ثبات سیاسی و امنیتی رقم زده است».

امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از تقویت روند ثبات و آرامش در سوریه، به مواضع کشورهایی همچون آمریکا و عربستان در منطقه و سوریه اشاره کرد و ابراز داشت: «رفتار غیرسازنده آمریکا و عربستان با توجه به تحولات منطقه و به ویژه تحولات سوریه غیرسازنده بوده و ریاض باید خود را از طرح های رژیم صهیونیستی دور سازد و به عنوان یک کشور مهم در منطقه رویکرد سازنده ای در قبال کشورهای عربی و اسلامی اتخاذ کند».

دستیار ویژه رئیس مجلس، سفر گروه های دوستی را در ارتقاء و تقویت روابط حائز اهمیت خواند و خاطر نشان ساخت: «مراودات گروه های دوستی به تقویت روابط و ارتقاء مناسبات پارلمانی بین دو کشور منجر خواهد شد و ما از هرگونه فعالیت در راستای توسعه و گسترش مناسبات با سوریه استقبال و حمایت می کنیم».

عدنان حسن محمود، سفیر جمهوری عربی سوریه با اشاره به نگاه راهبردی و دقیق امام خامنه ای، ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران در کمک به سوریه درشکست جریان تکفیری ـ تروریستی داعش خاطر نشان ساخت: «سوریه هرگز نقش اساسی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم را از یاد نخواهد برد و  نقش ایران در تحولات منطقه را موثر و ضروری دانست».

وی با تأکید برضرورت ایفای نقش روابط پارلمانی در پیشبرد اهداف راهبردی دو کشور بیان داشت: «همکاری های فیمابین به ویژه تعاملات پارلمانی نقش به سزایی در تقویت روابط داشته است و سوریه از همکاری های پارلمانی و ارتقاء روابط استقبال می کند».

سفیر سوریه برگزاری کمیسیون های عالی دو کشور در آینده را گامی مهم در راستای توسعه و تقویت همکاری ها خواند./

خبرنگار: مهرداد اینانلو

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet