هدر موبایل
1397/10/02 07:07:00
سرویس فرهنگی
ذوالقدر:

لزوم گسترش کمی وکیفی رشته مطالعات زنان در دانشگاه های کشور

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس بر لزوم توجه ویژه وزارت علوم به لزوم گسترش کمی وکیفی رشته مطالعات زنان در دانشگاه های کشور تاکید داشت.
لزوم گسترش کمی وکیفی رشته مطالعات زنان در دانشگاه های کشور نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس بر لزوم توجه ویژه وزارت علوم به لزوم گسترش کمی وکیفی رشته مطالعات زنان در دانشگاه های کشور تاکید داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201812108223596397.jpg لزوم,گسترش,کمی,وکیفی,رشته,مطالعات,زنان,در,دانشگاه,های,کشور Icana

سیده فاطمه ذوالقدر  درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ارتقای کیفیت منابع مطالعات زنان در دانشگاه های کشور و هم چنین لزوم رسیدگی به وضعیت تدریس این رشته در دانشگاه ها گفت: رشته مطالعات زنان به عنوان یک رشته نو ظهور و جدید در دانشگاه های مادر از جمله تهران، الزهرا و هم چنین برخی از پژوهشکده های تخصصی در حال تدریس است که نیاز دارد از جانب وزارت علوم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

سیده فاطمه ذوالقدر

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:  هم اکنون فارغ التحصیلان این رشته باید با یک برنامه ریزی دقیق مورد استفاده قرار گیرند و علاوه بر آن  نیاز است که این رشته در تمامی دانشگاه های کشور جذب دانشجو داشته باشد که البته این امر نیاز به تامین اساتید و هم چنین ارتقای کیفیت منابع این رشته دارد و باید سریعا در وزارت علوم این موضوع حل شود.

اساتید حوزه مطالعات زنان باید از مهارت های لازم برخوردار باشند

باید اساتید در  رشته مطالعات زنان از مهارت های لازم و آموزش های کافی در حوزه زنان که امری تخصصی است، برخوردار باشند.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود:  با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند، بطور قطع رشته مطالعات زنان می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به حوزه زنان را در وهله اول خاطرنشان کرده و راه حل های لازم برای حل این مشکلات را آموزش دهد که باید اساتید در این رشته از مهارت های لازم و آموزش های کافی در حوزه زنان که امری تخصصی است، برخوردار باشند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در جلساتی که با مسئولان وزارت علوم درباره رشته مطالعات زنان برگزار شد، دغدغه های حوزه زنان را با مسئولان این وزارت خانه درمیان گذاشته و بر لزوم توجه ویژه به این رشته و سامان بخشیدن به وضعیت فارغ التحصیلان و هم چنین گسترش این رشته در تمامی دانشگاه های کشور تاکید شد.

افزایش سهمیه جذب در رشته مطالعات زنان صورت گیرد

ذوالقدر گفت: با توجه به تعداد کم اساتید مجرب در رشته مطالعات زنان، لازم است که وزارت علوم ظرفیت های پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در این رشته را افزایش داده و با افزایش سهمیه پذیرش دانشگاه تربیت مدرس به عنوان دانشگاهی تخصصی در امر تربیت استاد، بتواند اساتید بیشتری را برای این رشته تربیت کرده و تحویل جامعه دانشگاهی دهد.

نایب  رییس کمیسیون  فرهنگی مجلس تصریح کرد:آنچه از وزارت علوم انتظار می رود؛ لزوم رسیدگی به مشکلات موجود در حوزه رشته مطالعات زنان در دانشگاه ها است که باید با برنامه ریزی صحیح بتواند تدریس این رشته را در در تمام دانشگاه های کشور راه اندازی کند که البته این امر نیاز به بررسی های جدی و هم چنین رفع موانع موجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet