هدر موبایل
1397/10/03 11:21:33
سرویس اقتصادی
حسینی تشریح کرد:

بررسی برآورد مالی دولت برای کسب درآمدهای نفتی در بودجه 98/هزینه های کشور در بودجه کاهش یابد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید دولت برای درآمد نفتی در سال آینده دو برآورد مالی داشته اشت.
بررسی برآورد مالی دولت برای کسب درآمدهای نفتی در بودجه 98/هزینه های کشور در بودجه کاهش یابد عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید دولت برای درآمد نفتی در سال آینده دو برآورد مالی داشته اشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100194981126.jpg بررسی,برآورد,مالی,دولت,برای,کسب,درآمدهای,نفتی,در,بودجه,98/هزینه,های,کشور,در,بودجه,کاهش,یابد Icana

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به معافیت مالیاتی در لایحه بودجه سال 98، گفت: در تبصره 16 لایحه بودجه سال 98 اجازه امهال کل تسهیلات دریافتی شرکت های دولتی که طرح های بالا دستی نفت و گاز سرمایه گذاری کرده اند از بانک های تجاری و بانک مرکزی داده شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: ارائه مستقیم خدمات بیمه پایه ای براساس آزمون وسیع برای اقشار ضعیف و رایگان در لایحه دیده شده است، همچنین تاکید شده که حقوق به افراد جانباز و آزادگان حالت اشتغال معسر پرداخت شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: طبق لایحه دولت سازمان بیمه سلامت مکلف است نسبت به استحقاق سنجی بیمه شدگان مشتمل بر امکان اعتبارسنجی بیمه ای و رفع همپوشانی آنان با استفاده از پایگاه اطلاعات بر خط بیمه اقدام کند، کلیه صاحبان حرف پزشکی دولتی غیردولتی و خصوصی براساس ضوابطی که سازمان بیمه سلامت ابلاغ می کند به همه مردم خدمت ارائه می کنند و بابت موضوع الکترونیکی ۱۰۰۰ ریال از مراجعه کننده دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید:

معافیت مالیاتی برای حقوق های کمتر از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

لایحه بودجه ۹۸ یکشنبه آینده به مجلس تقدیم می شود​

دولت با بودجه ای منطقی می تواند سال ۹۸ را پشت سر بگذارد

ادغام سه سناریو برای بودجه ریزی سال ۹۸​

هزینه های کشور در بودجه 98 کاهش یابد

وی گفت:از سوی دیگر تاکید شده است که کلیه سازمانها و ارگانهای غیردولتی که از منابع دولتی استفاده کنند از تعرفه بخش دولتی تبعیت کنند و بیمه سلامت متناسب با پذیرش افراد با تعرفه دولتی در مراکز غیر دولتی تسهیلات بخش دولتی را بدهد.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزری خانه ملت، با اشاره به اعتبارات جدول تبصره ۱۴ در قالب وجوه اداره شده منابع ماده ۵۲ قانون الحاق دو از صندوق توسعه ملی و منابع بانک ها توضیح داد: مقرر شد اعتبارات این تبصره برای تثبیت اشتغال موجود هزینه شود، موضوع ورزش و نهادهای حمایتی مورد تاکید است از طرفی تقویت صندوق ضمانت سرمایه گذاری و ۱۰٪ درصد عوارض دهیارها برای اشتغال با تصویب شورای برنامه ریزی توسعه استان در نظر گرفته شد.

بودجه ریزی براساس عملکرد

این نماینده مجلس تاکید کرد:  موضوع اجرای طرحها با انعقاد قرارداد واگذاری و با مشارکت بخش های خصوصی، تعاونی و شهرداریها و دهیاری ها فراهم است، همچنین  10 درصد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه کسر و در یک ردیف طبقه بندی و جهت یارانه سود، وجوه اداره شده، کمک بلاعوض برای قراردادهای مذکور در همان شهرستان، استان اختصاص می یابد.

حسینی با اشاره به بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد تمامی دستگاههای اجرایی بیان داشت:  دستگاه اجرای مکلف است بر مبنای تفاهم نامه منعقده با واحد مجری شامل حجم فعالیت و قیمت تمام شده اقدام کنند.

ثبت کلیه اطلاعات مربوط به حقوق در سامانه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس  گفت: در لایحه بودجه سال 98 تکلیف شده است ارائه کلیه اطلاعات مربوط به حقوق، فوق العاده ها مستمر و غیر مستمر را در اعتبار سازمان برنامه و بودجه، سازمان استخدامی و دارایی قرار دهند.

2 سقف بودجه برای درآمد نفتی

وی تاکید کرد: برابر لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال آینده  منابع درآمدی از مالیات ۱۲۶ هزار میلیارد تومان،- منابع درآمدی حاصل از فروش نفت سقف اول ۱۴۵ هزار میلیارد تومان و  منابع نفتی سقف دوم ۱۶۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است، درآمد نفتی از یک میلیون و 500 هزار بشکه در روز هر بشکه 54 دلار و هر دلار 5 هزار و 800 تمام  حاصل می شود، همچنین  دولت در نظر دارد از فروش اوراق  ۴۴ هزار میلیارد تومان کسب درآمد کند و  ۱۴۲ هزار تومان برای یارانه ها در نظر بگیرد.

یورو و دلار

 

این نماینده مجلس گفت: با این حساب هزینه های دولت نسبت به سال گذشته رشد حدود ۱۲٪ درصد داشته و  حقوق و دستمزد حدود ۲۰٪ درصد افزایش می یابد، در خصوص اعتبارات تملک سرمایه ای به مبلغ ۶۵ هزار میلیارد تومان رسیده و سقف بودجه را ۴۳۳ هزار میلیارد تومان دیده است./

گفت و گو از مهدیه قربانی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet