ایام محرم 1398
1397/10/02 11:02:39
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان صورت گرفت

تعیین مجازات اخلالگران در سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری اخذ مالیات پایانه های فروشگاهی

نمایندگان مردم در خانه ملت مجازات اخلالگران در سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری اخذ مالیات پایانه های فروشگاهی را تعیین کردند.
تعیین مجازات اخلالگران در سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری اخذ مالیات پایانه های فروشگاهی نمایندگان مردم در خانه ملت مجازات اخلالگران در سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری اخذ مالیات پایانه های فروشگاهی را تعیین کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201706103401636150.jpg تعیین,مجازات,اخلالگران,در,سیستم,های,سخت,افزاری,و,نرم,افزاری,اخذ,مالیات,پایانه,های,فروشگاهی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 2 دی ماه)  در جریان بررسی لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) با ماده 23 این لایحه با 148 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که براساس این مصوبه مجازات اخلالگران در سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری اخذ مالیات پایانه های فروشگاهی تعیین شد.

در ماده ۲۳ لایحه مذکور آمده است؛ هر شخصی که به قصد تقلب یا اخلال در نظام مالیاتی کشور، اقدام به تولید، عرضه با استفاده از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و پایانه های فروشگاهی معیوب یا تجهیزات معیوب کننده نماید، یا پایانه فروشگاهی خود یا دیگران را تخریب نماید، علاوه بر جبران ضرر و زیان، حسب مورد به یک یا چند مورد از مجازاتهای تعزیری درجه شش به غیر از حبس، محکوم می شود.

براساس تبصره 1 این ماده؛ تکرار جرم موضوع این ماده برای بیش از سه بار، موجب مجازات های تعزیری درجه پنج به غیر از حبس، حسب مورد می شود.

در تبصره ۲نیز آمده است؛ اقدام به جرم موضوع این ماده به صورت گروهی و سازمان یافته، موجب مجازاتهای تعزیری درجه چهار به غیر از حبس، حسب مورد می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet