هدر موبایل
1397/10/03 10:55:30
سرویس اقتصادی
قلی زاده:

تولید مسکن ارزان قیمت در دستور کار دولت قرار بگیرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نرخ سود تسهیلات بانکی مسکن باید کاهش یابد، از این رو نرخ وام مسکن باید نزدیک به وام های قرض الحسنه باشد.
تولید مسکن ارزان قیمت در دستور کار دولت قرار بگیرد عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نرخ سود تسهیلات بانکی مسکن باید کاهش یابد، از این رو نرخ وام مسکن باید نزدیک به وام های قرض الحسنه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104168599473.jpg تولید,مسکن,ارزان,قیمت,در,دستور,کار,دولت,قرار,بگیرد Icana

قلی الله قلی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره افزایش سقف وام مسکن، گفت: در یک سال اخیر شاهد افزایش چشمگیر قیمت مسکن در کلانشهرها به ویژه تهران بوده ایم به طوری که بر اساس آمارها قیمت مسکن نسبت به سال گذشته حدود 80 درصد افزایش یافته است.

لیزینگ مسکن

افزایش سقف تسهیلات راه حل مشکل مسکن نیست

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش هوراند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا باید راه حلی برای افزایش توان مالی مردم جهت خرید مسکن اندیشیده شود، اما به نظر من افزایش سقف تسهیلات مسکن راه حل این مشکل نیست، هر چند که در شرایط کنونی ظاهرا جزء این مسئله چاره دیگری وجود ندارد.

اکثرا مردم توان خرید مسکن را ندارند

وی ادامه داد: در شرایط کنونی اکثرا مردم توان خرید مسکن را ندارند و این مسئله موجب شده که قیمت ها در بازار اجاره بها نیز افزایش چشمگیری داشته باشد.

حتی اگر سقف وام مسکن نیز به میزان کافی بالا رفته و افراد بتوانند مسکن خریداری کنند، اما این نگرانی وجود دارد که متقاضیان نتوانند اقساط وام های خود را پرداخت کنند و این مسئله موجب افزایش معوقات بانکی شده و در نهایت موجب مصادره آن خانه خواهد شد

قلی زاده افزود: حتی اگر سقف وام مسکن نیز به میزان کافی بالا رفته و افراد بتوانند مسکن خریداری کنند، اما این نگرانی وجود دارد که متقاضیان نتوانند اقساط وام های خود را پرداخت کنند و این مسئله موجب افزایش معوقات بانکی شده و در نهایت موجب مصادره آن خانه خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی میزان درآمد اکثریت مردم بسیار پایین بوده و آن ها توان پرداخت اقساط را ندارند، از این رو باید در گام نخست در جهت توانمندسازی اقشار جامعه حرکت کنیم.

نرخ تسهیلات بانکی مسکن باید کاهش یابد/ نرخ وام مسکن باید نزدیک به وام های قرض الحسنه باشد

وی گفت: از طرف دیگر برای حل دغدغه ها و مشکلات مطروحه، نرخ تسهیلات بانکی کاهش یابد، از این رو به نظر من وام مسکن باید به صورت هدفمند به افراد داده شده و نرخ آن نیز نزدیک به وام های قرض الحسنه باشد.

قلی زاده افزود: همچنین باید مدت زمان پرداخت اقساط نیز بالا برود، امروز حداکثر زمان برای پرداخت قسط 12 سال است، اما این میزان باید به میزان کافی افزایش یابد.

دولت در جهت تولید مسکن ارزان قیمت حرکت کند

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من دولت باید در جهت تولید مسکن ارزان قیمت نیز حرکت کند؛ این مسئله موجب می شود که قیمت ملک به میزان محسوسی کاهش یابد./

مرتضی ندرلو

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet