هدر موبایل
1397/10/04 10:59:54
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

شخصیت تاجرموابانه ترامپ باعث خروج نیروهای آمریکایی از خاک سوریه شده

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است؛ترامپ حضور در سوریه و عراق و افغانستان را به لحاظ مدیریت درآمد-هزینه به نفع خودش نمی بیند.
شخصیت تاجرموابانه ترامپ باعث خروج نیروهای آمریکایی از خاک سوریه شده سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است؛ترامپ حضور در سوریه و عراق و افغانستان را به لحاظ مدیریت درآمد-هزینه به نفع خودش نمی بیند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg شخصیت,تاجرموابانه,ترامپ,باعث,خروج,نیروهای,آمریکایی,از,خاک,سوریه,شده Icana

سیدحسین نقوی حسینی درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به موضوع استعفای چند تن از کابینه ترامپ در اعتراض به موضوع خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت:ترامپ شخصیتی تاجرپیشه است و همه اقداماتش تحت‌تاثیر همین روحیه تاجرموبانه وی است و در همه اقدامات درآمد هزینه را محاسبه می‌کند. 

وی افزود:به همین جهت ترامپ حضور در سوریه و عراق و افغانستان را به لحاظ مدیریت درآمد-هزینه به نفع خودش نمی بیند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم ورامین ،پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در ادامه مطرح کرد:ترامپ می گوید؛ما در سوریه میلیاردها دلار سرمایه گذاری کرده و از تروریست‌ها حمایت کردیم،سلاح و امکانات بردیم و دماغمان به خاک مالیده شده است و چیزی گیرمان نیامد؛در افغانستان و عراق هم همین اتفاق می‌افتد،پس چرا باید اینجا حضور پیدا کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به حضور آمریکا در مانور خلیج فارس،اظهار کرد:در مانور نظامی خلیج فارس که می تواند چندین مشتری اسلحه برای خودش پیدا کند و قراردادهای کلانی با امارات،بحرین،عربستان،کویت و سایر کشورهای عربی منطقه ببندد، حضور پیدا می‌کند.

نقوی حسینی با بیان اینکه آمریکا جایی که به لحاظ مدیریت هزینه به نفعش است،حضور پیدا می کند،مطرح کرد:ترامپ فکر می کند حضور در سوریه دیگر به نفعش نیست؛بنابراین این نیست که آمریکا بخواهد در کشورها دخالت نکند و دامنه اش را از کشورها جمع کند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه ترامپ مدیریت درآمد-هزینه می‌کند و آنجا که درآمد دارد حتما حضور فعال پیدا می‌کند،اظهار کرد:الان در مانور مشترک نظامی با همه امکانات حضور پیدا کرده است؛چرا که آنجا سود و منفعت دارد و می تواند تا قراردادهای نظامی ببندد؛ولی در سوریه و افغانستان نیازی نیست حضور پیدا کند؛چرا که هزینه اش بالاتر از درآمد است.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بااشاره به اختلاف نظرها در کابینه دولت ترامپ تصریح کرد:در موضوع استعفای وزیر دادگستری و یا وزیر دفاع به هرحال آنها با ترامپ اختلاف نظر دارند،وزیر دفاع باید از اهداف دفاعی خودش دفاع کند و حضور در این کشورها را برای اقتدار وزارت حفظ کند و این موضوع را مهم می‌داند؛ولی رئیس‌جمهور آمریکا دیگر حضور در سوریه را مهم نمی‌داند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet