هدر موبایل
1397/10/02 17:28:29
سرویس اقتصادی
مفتح با تشریح نشست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات:

18 هزار میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی تخصیص یافته است

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از اجرای قانون ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی ارائه کرده است.
18 هزار میلیارد تومان برای اشتغال پایدار روستایی تخصیص یافته است سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از اجرای قانون ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی ارائه کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43284.jpg 18,هزار,میلیارد,تومان,برای,اشتغال,پایدار,روستایی,تخصیص,یافته,است Icana

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات گفت: دستور جلسه امروز کمیسیون برنامه اشتغال روستایی و عشایری بود که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونین وزارت در این زمینه گزارش دادند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی معادل 1.5 میلیارد دلار شهریور سال 96 تصویب شد که مراحلی را برای اجرایی شدن گذرانده است. اعضای کمیسیون می خواستند بدانند این قانون در چه مرحله ای از اجرا است و به ازای پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه چه میزان شغل در روستا ها ایجاد شده است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 172هزار و 600 طرح به دستگاه های اجرایی ارسال شده، دستگاه اجرایی 140 هزار طرح  رابا مبلغی معادل 25هزار و 500 میلیارد تومان در کمیته فنی بررسی شد و در نهایت  136 هزار طرح با رقمی حدود 18 هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی 374 هزار نفر تصویب شده است.

وی بیان داشت: آنچه به مجریان پرداخت شده برای 66هزار و 400 طرح با 7هزار و 600 میلیارد تومان تسهیلات بود. این تسهیلات از طریق 4 بانک توسعه و تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کار آفرینی و امید پرداخت شده است.

این نماینده مجلس توضیح داد: ارقامی که پرداخت شده 37 درصد برای پرورش دام سبک و سنگین بوده، 15 درصد صنایع دستی و 9 درصد برای فرش دستبافت بوده است، همچنین زنبور داری، پوشاک، صنایع غذایی و زعفران و بوم گردی شاخه هایی بوده که به آن از صندوق توسعه ملی وام تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.

مفتح با اشاره به پرداخت ها و ایجاد اشتغال از سوی دستگاه های مختلف گفت: بنیاد شهید 427 طرح با مبلغ 59 میلیارد تومان اشتغال حدود هزار و 90 نفر داشت، سازمان بهزیستی 75 طرح با مبلغ 3.7 میلیارد تومان و اشتغال 236 نفرو کمیته امداد 3هزار و 919 طرح را با مبلغ 111 میلیارد تومان و 5 هزار و 219 نفر را در دستور کار قرار داده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه گزارش ارائه شده مورد تایید اعضای کمیسیون نیست، اظهار داشت: باید گزارش تکمیلی در زمینه اشتغال روستایی تهیه شود به همین جهت نشست دیگری با این موضوع برگزار می شود تا گزارش تکمیلی برای ارسال به صحن تدوین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet