هدر موبایل
1397/10/03 12:47:15
سرویس سیاسی
کریمی‌قدوسی:

ورود چهره‌ها به پارلمان با شیوه جدید انتخابات/استانی شدن موجب ایجاد دیدگاه ملی می‌شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد با شیوه جدید انتخابات قوه مقننه چهره ها و افراد با تجربه به پارلمان ورود پیدا می کنند که امری مناسب محسوب می شود.
ورود چهره‌ها به پارلمان با شیوه جدید انتخابات/استانی شدن موجب ایجاد دیدگاه ملی می‌شود عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد با شیوه جدید انتخابات قوه مقننه چهره ها و افراد با تجربه به پارلمان ورود پیدا می کنند که امری مناسب محسوب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/122556.jpg ورود,چهره‌ها,به,پارلمان,با,شیوه,جدید,انتخابات/استانی,شدن,موجب,ایجاد,دیدگاه,ملی,می‌شود Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در رابطه با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت استانی، گفت: طرح یاد شده در مجلس نهم قوه مقننه نیز مطرح بود اما با مخالفت شورای نگهبان و ایراد قانون اساسی مواجه شد.

مخالفت شورای نگهبان با استانی شدن انتخابات قوه مقننه در مجلس نهم

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: این مهم در حالیست که به نظر می رسد بر اساس شرایط، ضرورت ها و البته اصلاحاتی که صورت گرفته، طرح مذکور با ایرادات کمتری از سوی شورای نگهبان مواجه شود.

ورود چهره ها و افراد با تجربه به پارلمان با شیوه جدید انتخابات

وی در خصوص مزایای طرح استانی شدن انتخابات قوه مقننه، ادامه داد: طبیعتا با شیوه استانی شدن انتخابات افراد و چهره هایی به مجلس شورای اسلامی راه می یابند که دارای تجربه خوبی هستند و در بین مردم استان خود نیز شناخته شده هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه ورود چهره ها به قوه مقننه موجب می شود کیفیت اداره مجلس نیز افزایش یابد، تصریح کرد: در واقع افرادی که دارای تجربه امور اجرایی نیستند یا دارای کارت سفید می باشند نمی توانند به عرصه پارلمان راه پیدا کنند.

تغییر دیدگاه شهرستانی به استانی و ملی با تغییر در برگزاری نحوه انتخابات مجلس

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید فراموش کرد که با استانی شدن انتخابات قوه مقننه جایگاه نمایندگان بهبود می یابد و در این راستا منتخبان ملت صرفا به مسائل حوزه انتخابیه نمی پردازند، افزود: در واقع وقتی قرار باشد کاندیداها از تمام مناطق استان رای دریافت کنند، باید به همه شهرستان ها سرکشی کنند و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند؛ بر این اساس می توان گفت که نمایندگان دیگر خیلی به امور شهرستان تاکید نمی کنند و نگاه استانی و ملی می یابند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی اعتقاد دارند استانی شدن انتخابات موجب کاهش دسترسی مردم حوزه های انتخابیه با نمایندگان می شود که امر درستی نیست، خاطرنشان کرد: همچنین مردم نگران هستند در حوزه هایی که تلفیقی از اقوام، مذاهب و غیره می باشد، حقوق برخی از اقشار جامعه رعایت نشود که باید این موضوع مورد توجه طراحان قرار بگیرد تا برطرف شود./

  • بیشتر بخوانید؛

استانی شدن انتخابات قوه مقننه در گرو فعالیت احزاب ملی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet