هدر موبایل
1397/10/03 22:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ابوترابی تشریح کرد:

سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری شرکت‌های دولتی چه تخلفاتی داشته است؟

ابوترابی گفت: لازم است قوه قضاییه از تمامی ابعاد و جوانب به مسائل واگذاری شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی ورود کرده و این موضوع را تعیین تکلیف کند.
سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری شرکت‌های دولتی چه تخلفاتی داشته است؟ ابوترابی گفت: لازم است قوه قضاییه از تمامی ابعاد و جوانب به مسائل واگذاری شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی ورود کرده و این موضوع را تعیین تکلیف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612101645760171.jpg سازمان,خصوصی‌سازی,در,واگذاری,شرکت‌های,دولتی,چه,تخلفاتی,داشته,است؟ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به نامه ۵۵ نماینده مجلس به قوه قضاییه در خصوص تخلفات متعدد سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری شرکت‌های دولتی گفت: خیلی از تجمعات کارگری در کشور برگزار می‌شود که به واگذاری اشتباه شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی باز می‌گردد.

ابوالفضل ابوترابی

 

وی افزود: به نظر می‌رسد سازمان خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی را به افرادی که اهلیت این کار را نداشته‌اند واگذار کرده است و حتی برخی از این افراد بعد از خریداری این شرکت‌ها، انبارها و ساختمان‌ها و تجهیزات آنها را فروخته و برخی از این افراد به خارج از کشور فرار کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تصریح کرد: متأسفانه سازمان خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی را به افرادی که می‌بایست پس از خریداری آن کارخانجات را به چرخه تولید باز می‌گرداندند واگذار کرده است و آنها هم به صورت ویژه ضمن نقد کردن بسیاری از اموال و تجهیزات و ساختمان‌های مرتبط با این شرکت‌ها و کارخانجات، کشور را ترک کرده و بدهی‌ها و کاگرارن معترض را به حال خود رها کرده‌اند.

وی گفت: اتفاقات رخ داده در شرکت نیشکر هفت تپه خوزستان و همچنین واگذاری کارخانه آلومینیوم المهدی و پالایشگاه کرمانشاه و اعتراضات کارگری در اراک و تبریز نشان دهنده مشکلات موجود در سازمان خصوصی‌سازی در خصوص واگذاری این شرکت‌های دولتی بوده و هست.

وی با تاکید بر اینکه این ۵۵ نماینده مجلس در نامه‌شان از قوه قضاییه خواسته‌اند به این موضوع ورود کرده و به سوء مدیریت‌ ریاست‌های دوره قبلی سازمان خصوصی‌سازی یعنی آقای پوری حسینی ورود کرده و به عنوان مدعی‌العموم ضمن بررسی این اقدامات حق و حقوق مردم ایران را پس بگیرند چرا که این واگذاری‌ها موجب بروز نارضایتی‌های فراوان شده و این شرکت‌ها به افراد فاقد اهلیت واگذار شده است.

به گزارش فارس ابوترابی گفت: لازم است قوه قضاییه از تمامی ابعاد و جوانب به مسائل واگذاری شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی ورود کرده و این موضوع را تعیین تکلیف کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet