حلول ماه ربیع الاول
1397/10/03 20:14:49
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی تبیین کرد:

پشت پرده خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه و افغانستان

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تئوری‌های مختلف خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه و افغانستان، گفت: هر نوع عدم حضور نیروهای آمریکایی برای مردم منطقه و محوز مقاومت «پیروزی» محسوب می‌شود.
پشت پرده خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه و افغانستان عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تئوری‌های مختلف خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه و افغانستان، گفت: هر نوع عدم حضور نیروهای آمریکایی برای مردم منطقه و محوز مقاومت «پیروزی» محسوب می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102330892098.jpg پشت,پرده,خروج,نیروهای,نظامی,آمریکا,از,سوریه,و,افغانستان Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری دستور خروج نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه و افغانستان، گفت: خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه و دستور کاهش حضور این نیروها در افغانستان را نباید به شکل ساده نگاه کرد گرچه هر نوع عدم حضور نیروهای آمریکایی در منطقه برای محور مقاومت و مردم منطقه «پیروزی» محسوب می‌شود.

آمریکا به دنبال پیاده‌سازی تئوری تقویت حضور داعش در منطقه

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هماهنگی کامل بین رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها در مورد خروج نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه و افغانستان وجود دارد، تصریح کرد: آمریکایی وقتی به صورت مستقیم به اهداف خود نرسند، مسیرهای دیگر را امتحان می‌کنند.

وی افزود: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها با خروج از سوریه و افغانستان به دنبال تقویت حضور داعش و گروه‌های تروریستی وابسته به خود هستند تا منطقه را به آشوب بکشند و از این مسیر توجیهی برای حضور مجدد خود در این مناطق به شکل قوی‌تر از گذشته به وجود آورند و خود را قهرمان مبارزه با داعش به جهانیان معرفی کنند.

دخالت به شکل غیرمستقیم یا نیابتی در سوریه و افغانستان سناریوی دیگر ترامپ

جمالی نوبندگانی ادامه داد: از سوی دیگر امکان دارد ترامپ با توجه به دیدگاه اقتصادی، با خروج نیروهای نظامی به صورت غیر مستقیم و نیابتی در امور این کشورها دخالت کند لذا برخی کشورهای همسایه یا سایر نیروهای در منطقه ممکن است جایگزین نیروهای نظامی آمریکایی در سوریه و افغانستان شوند.

ترامپ به دنبال افزایش هزینه‌های ایران و روسیه با خروج نیروهای خود از سوریه و افغانستان است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ترامپ با خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه و افغانستان قطعا به دنبال افزایش هزینه‌های ایران و روسیه بعد از خروج نیروهایش است. البته تئوری دیگری هم در این زمینه وجود دارد؛ مبنی بر اینکه وقتی دشمن مشترکی مانند آمریکا نباشد احتمال بروز اختلاف بین ترکیه، ایران و روسیه در مورد سوریه بیشتر می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: با توجه به وجود تئوری‌های مختلف باید با احتیاط بسیار در این خصوص برخورد کرد و با در نظر داشتن همه احتمالات تلاش کنیم تا خروج نیروهای نظامی آمریکایی‌ و شرایط بعد از آن پیروزی محض برای مردم منطقه و گروه مقاومت باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet