هدر موبایل
1397/10/04 17:23:59
سرویس اقتصادی
نجفی:

توسعه میزان صادرات غیرنفتی؛ افزایش توان تولیدی/ کشورهای همسایه بهترین بازار هدف

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی معتقد است کشورهای همسایه بهترین بازارهای هدف برای صادرات غیرنفتی هستند و در صورت محقق شدن این مهم توان تولیدی داخلی افزایش پیدا می‌کند.
توسعه میزان صادرات غیرنفتی؛ افزایش توان تولیدی/ کشورهای همسایه بهترین بازار هدف عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی معتقد است کشورهای همسایه بهترین بازارهای هدف برای صادرات غیرنفتی هستند و در صورت محقق شدن این مهم توان تولیدی داخلی افزایش پیدا می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707109157690655.jpg توسعه,میزان,صادرات,غیرنفتی؛,افزایش,توان,تولیدی/,کشورهای,همسایه,بهترین,بازار,هدف Icana

محمدرضا نجفی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت توسعه میزان صادرات، گفت: اگر چه با افزایش نرخ دلار و کاهش ارزش پول ملی درآمد حاصل از صادرات بیشتر شد اما این افزایش تنها در ارزش صادرات بود نه میزان آن. دولت باید با راهکارهای مناسب به دنبال توسعه میزان صادرات باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش نرخ ارز می‌تواند انگیزه بخش‌های اقتصادی و تولیدی را برای توسعه صادرات افزایش دهد که از این طریق صنعت شکوفا، مولد و ماندگار می‌شود.

افزایش صادرات به کاهش قیمت تمام شده تولید می‌انجامد

وی بیان کرد: اگرچه نرخ ارز تنگناها و محدودیت‌های بسیاری برای کشور ایجاد کرده اما می‌توان از آن به عنوان فرصتی برای افزایش انگیزه صادرکنندگان و صادرات بهره برد. صادرات می‌تواند بهانه خوبی برای افزایش راندمان صنایع، کاهش قیمت تمام شده تولید و...  باشد.

گمرک کانتینر

موانع صادرات؛ از محدودیت در ارتباطات اقتصادی تا تامین مواد اولیه تولید

نجفی اظهار کرد: اگرچه افزایش صادرات درآمد مناسبی عاید کشور، بخش خصوصی و دولتی می‌کند اما به دلیل تحریم با موانع متعددی مانند محدودیت در ارتباطات اقتصادی و تجاری، محدودیت در روابط پولی، مالی و بانکی، تامین مواد اولیه تولید و... روبه رو است.

وسعه صادرات در حوزه‌های غیرنفتی یکی از الزامات و محوری‌ترین مولفه‌ها در رشد و شکوفایی اقتصادی به شمار می‌رود

توسعه صادرات در حوزه‌های غیرنفتی یکی از محورهای مولفه‌های رشد

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توسعه صادرات باید برای تمام بخش‌های اقتصادی اعم از دولتی و خصوصی به عنوان رویکرد و استراتژی در نظر گرفته شود؛ توسعه صادرات در حوزه‌های غیرنفتی یکی از الزامات و محوری‌ترین مولفه‌ها در رشد و شکوفایی اقتصادی به شمار می‌رود، بنابراین تولیدکنندگان داخلی باید این نگرش را به عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی خویش در حوزه تولید به کار بندند.

کشورهای همسایه بهترین بازار هدف برای صادرات

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کشورهای همسایه از بهترین بازارهای هدف برای صادرات در شرایط تحریم هستند، خاطرنشان کرد: باید با تسهیل ارتباطات، روابط بین‌المللی و منطقه‌ای، گسترش  فعالیت‌های بازرگانی، کاهش تنش‌ها و انعقاد توافق‌نامه‌های دو جانبه و چندجانبه از این ظرفیت استفاده کرد.

توسعه صادرات؛ افزایش توان تولیدی

به زعم وی در سایه افزایش صادرات، توان اقتصادی کشور تقویت می‌شود و به واقع افزایش توان تولیدی کشور، علاوه بر این که پیش نیاز توسعه صادراتی است، به مرور باعث ارتقای هر چه بیشتر توان تولیدی نیز خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دولت با تسهیل تجارت و نقل و انتقال کالا می تواند زمینه توسعه صادرات را فراهم کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet